Obilježavanje

Autor: Adela Granić, 7. 12. 2015.

VEČER MATEMATIKE

U četvrtak, 3. prosinca 2015. od 17:00 do 19:00 sati u OŠ Marije i Line održana je Večer matematike. Možemo slobodno reći da je odaziv bio veliki jer je ukupno bilo oko 400 sudionika, što učenika, što učitelja i roditelja. Gospodin ravnatelj Mato Vidović održao je prigodni govor te službeno otvorio Večer.

Gužva u školi na Večeri matematike

Idejni pokretač ove večeri je Maja Škrlec, prof. matematike u našoj školi. Dok je studirala, upoznala je mentorice koje su imale tek u začetku ideju o matematičkim večerima. Prošle godine je iz medija vidjela da se to održavalo drugu godinu za redom, no bilo je prekasno da se i mi prijavimo pa je odlučila svakako našu školu prijaviti ove godine.

Vladala je vesela atmosfera

Mozgamo da bismo  došli do rješenja

Općenito, Večer matematike inicirana je od strane Hrvatskog matematičkog društva s ciljem popularizacije matematike. Kroz razne poznate društvene igre, u koje je uvedena matematička komponenta, učenici su se mogli zabaviti, a ujedno i ponoviti gradivo. Zadatci su bili prilagođeni svim učenicima  od prvog do osmog razreda.  HMD nam je dao sve materijale na korištenje, a učiteljice su izabrale igre za pojedine razrede. Također, učiteljice matematike i učiteljice razredne nastave učenicima su predstavile  Večer matematike te su se učenici sami prijavljivali za sudjelovanje. Čak su nam se na inicijativu učiteljice matematike iz talijanske škole Arianne Miloš, pridružili i njihovi učenici od petog do osmog razreda. Na sam događaj su, osim učenika, bili pozvani i roditelji, koji su se i sami mogli okušati u igrama. Igre su osmišljene tako da nema pobjednika, već su učenici za svaku završenu igru u kojoj su pobijedili dobili pečat, koje su skupljali na svoje putovnice matematičke večeri.

I učenici 4. razreda bili su zainteresirani za Večer matematike

Prof. Škrlec u realizaciji Večeri pomogle su: učiteljice Nevenka Balenović, Marija Purišić, Aurika Matković i Snježana Paripović; zatim profesorice iz Aktiva matematike: Jasmina Mijanović Puđak, Jelena Franić Rihter i Maja Mirić. Oko organizacije same večeri pomogli su u dežuranju mnogi učitelji naše i talijanske škole te naši učenici.

Učenici su za svaku uspješno riješenu igru dobili pečat

S obzirom da smo se svi jako dobro zabavili, a reakcije svih sudionika bile su odlične, i više od očekivanog, svakako je u planu ovaj događaj ponoviti!

Tekst i foto: Jelena Paić, prof. i dipl. knjižničarka

« Ožujak 2024 »

Trenutno nema objavljenih natječaja i javnih poziva za zapošljavanje.

Ukupno: 2920878

Ukupno: 2920878