Osmaši

Autor: Adela Granić, 1. 7. 2016.

SVEČANA DODJELA SVJEDODŽBI OSMAŠIMA

Svečana dodjela svjedodžbi i oproštaj od osnovne škole za učenike 8. razreda upriličena je u utorak, 21. lipnja 2016. u Športskoj dvorani OŠ Marije i Line u 20:00 sati. U kulturno-umjetničkom dijelu programa, koji su pripremile razrednici 7. razreda, nastupili su: Erik Valentić na harmonici izveo je skladbu Gavottina te Lea Legac, Adriana Vrban i Tea Zubak koje su recitirale pjesmu Rastanak pjesnikinje Krune First-Medić. Lea, Adriana i Tea su nas također i vodile kroz program. Svečana večer započela je zvucima naše himne Lijepa naša domovino i svečanom pjesmom Krasna zemljo, Istro mila.

Učenici 8. a razreda s razrednicom

Uslijedio je najsvečaniji dio programa. Prozvane su razrednice Jasmina Mijanović Puđak, Danica Sardelić, Anita Pijak i Vesna Janjiš, koje su svojim učenicima podijelile svjedodžbe uz ovacije ponosnih roditelja, rodbine i prijatelja, a sve je ovjekovječio fotografski aparat. Učenica Sara Martinović autorica je dirljivog Pisma zahvale učenika 8. razreda, koje je pročitala u ime svih učenika 8. razreda. U njemu je istakla da, pored znanja koje su im prenijeli učitelji, uspjeli su im pokazati i usaditi temeljne vrijednosti te su od njih stvorili pametne mlade ljude na kojima svijet ostaje. U pismu se zahvalila i svim djelatnicima škole, bez kojih škola ne bi funkcionirala.

Podjela svjedodžbi i knjiga učenicima koji su postigli odličan uspjeh svih 8 godina

Karla Zahtila i Lana Ružić, učenice generacije

Prigodnim riječima nazočnima se obratio ravnatelj Mato Vidović. Posebno je čestitao na uspjehu učenicima koji su od prvog do osmog razreda postigli odličan uspjeh uručivši im pohvalnice i knjige na dar sa svojom posvetom. Odlični svih 8 godina su: Sara Martinović (8.a), Nina Peulić (8.a), Nina Škopac (8.a), Evan Beaković (8.b), Luka Milinković (8.b), Karla Zahtila (8.b), Mateo Žiković (8.b), Ema Rušnjak (8.c), Dora Fabijanić (8.d), Ivona Novak (8.d) i Lana Ružić (8.d). Čestitke je uputio i učenicama generacije Karli Zahtila i Lani Ružić, koje su se također obratile nazočnima oproštajnim govorom. Od 11 odličnih učenika od 1. do 8. razreda Karla i Lana imaju jedine značajan uspjeh u pojedinačnim natjecanjima znanja u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje na županijskoj i državnoj razini, a Karla je jedina koja ima i značajan rezultata u športu u organizaciji Agencije. Uz to učenice su se istakle svojim savjesnim pristupom u  izvršavanju školskih obveza, nesebično su pomagale učenicima kojima je pomoć neophodna te su tijekom školovanja imale izražen suradnički odnos prema predmetnim učiteljima i učenicima u razredu. Karla i Lana kao učenice generacije dobile su knjigu s ravnateljevom posvetom na dar.

Tekst i foto: Jelena Paić, prof. i dipl. knjižničar

Ostale fotografije pogledajte u foto-galeriji.