Obilježavanje

U našoj školi obilježili smo Dane kruha i plodova zemlje

U našoj školi obilježili smo 12. listopada 2016. Dane kruha i plodova zemlje. Blagoslov kruha i kratki program prvo su imali po programu učitelji i učenici razredne nastave 3. školski sat, a učitelji i učenici predmetne nastave imali su svoj program 4. školski sat u prizemlju škole.  Igrokaz „Kruh s neba“ izveli učenici 4.b razreda: Matteo Butka, Nika Milinković, Erin Pavlov, Dora Bartolić, David Ileković, Magdalena Bumbak Runtić, Viktoria Erlić i Nicole Utrobičić pod vodstvom učiteljice Snje Ošaben. Četvrti školski sat recitaciju „Ponudi kruh“ recitirala je Tarin Špelić, a nakon nje igrokaz „Kruh naš“ izvele su učenice 7.c razreda: Gaia Deković, Tihana Kovačević, Linda Marić, Nina Prekali i Veronika Šverko. Učenice su nam kroz igrokaz rekle koji su potrebni sastojci potrebni za kruh naš svagdašnji: brašno, voda ,sol i kvasac. Poruke ovog igrokaza, između ostalog, su: da čovjek treba drugog čovjeka; čovjek treba voljeti i biti voljen; da svakome treba pristupati otvorena srca; da u životu tražiš pravu sredinu, ali jedino u ljubavi ne traži sredinu, nego ljubi beskrajno; da s radošću proživiš svoj život itd. Potom su nam recitaciju „Himnos“ Antuna Branka Šimića izveli: Dorijan Ibrašimović, Ana Marija Šimara i Lana Persiko. Na kraju je kruh blagoslovio đakon Ivan Kisegi.

Učenička zadruga „Svjetionik“ pod vodstvom Danice Sardelić, prof. prodavala je u holu škole kruh i kolače koji su učenici napravili sa svojim roditeljima, a također su prodajnu izložbu za građane Umaga organizirali ispred Pou-a „Ante Babić“. Kolače su također odnijeli na poklon našim umirovljenicima u Dom za starije i nemoćne osobe „Atilio Gamboc“, a sve to uz prigodan program recitacije navedenih učenica 7.c i svirku Matije Klaja, učenika 5.c razreda. Učenici su tako prikupili 1.080,00 kn.

Veronika Šverko, 7.c

Foto: Adela Granić, prof, i Jelena Paić

Voditeljica Novinarske grupe: Jelena Paić, prof. i dipl. knjižničar

Fotografije pogledajte u Foto-galeriji

objavio: Adela Granić   datum: 13. 10. 2016.

« Srpanj 2017 »