autobusne linije za ucenike.pdf

Europski dan jezika 2017.

OŠ Marije i Line obilježila 26. 9. 2017. Europski dan jezika,                                           proslavu višejezične raznolikosti

Već je postala tradicija da naša škola obilježava i slavi Europski dan jezika. Odlukom EU i Vijeća Europe 2001. godina proglašena je Europskom godinom jezika i od tada se 26. rujna obilježava kao Europski dan jezika. Glavna je zadaća skrenuti pozornost na važnost učenja jezika, promicati europsku kulturnu i jezičnu raznolikost te poticati cjeloživotno učenje jezika u školi i izvan nje.

Opušteno je bilo prije nastupa

Učiteljice Aktiva stranih jezika

Aktiv stranih jezika je pod vodstvom prof. Marine Zelenike osmislio program, a učenici su se pjesmom, svirkom, glumom i recitacijama na različitim jezicima predstavili građanima Umaga u atriju Pučkog otvorenog učilišta „Ante Babić“. Programu su se ove godine pridružili sa svojim učenicima: učiteljice i učitelj 2. razreda centralne škole – Marija Purišić, Diana Bogojević, Nevenka Balenović i Dragan Purišić, učiteljice PŠ Kmeti Jasminka Uzelac i Smiljka Šantek Mekinić, učiteljice PŠ Juricani Marisa Kodilja i Ksenija Pavlović, učiteljica 4. b razreda Gordana Jašarević.

Nastup 4. b razreda

Priredbu je otvorio učenik Matija Klaj, učenik 6. c razreda sa skladbom "Pavana" Francisca Tarrege. Voditelj preiredbe Anes Šabanović najavio je učenike od 5. do 8. razreda koji su na čak trinaest europskih jezika zaželjeli dobrodošlicu nazočnima. Osim Anesa priredbu je vodila i Nensi Soldan, učenica 8. b  razreda. Nakon njih nastupile su Mija Cerovski i Isabel Jurić, učenice 2. razreda PŠ Kmeti. Njihova olovka i gumica žustro raspravljaju, a pripremala ih je njihova učiteljica Smiljka Šantek Mekinić. Učenici 4. b razreda predstavili su se pjesmom na engleskom jeziku „Abeceda u pjesmici“, pripremila ih je profesorica Tamara Kleut, a za njihov simpatičan izgled zaslužna je učiteljica Gordana Jašarević.

Igrokaz o putovanju u Berlin  6. c razreda

Učenici 6. c razreda osmislili su igrokaz kojim su nas poveli ni manje ni više, nego u Berlin! Na njemačkom jeziku pričali su nam koje su sve znamenitosti posjetili, a uvježbala ih je profesorica Marina Zelenika. Učenici 2., 3. i 4. razreda PŠ Juricani, koje su pripremile učiteljice Marisa Kodilja i Ksenija Pavlović te profesorica talijanskog jezika Martina Baljak, otpjevali su pjesmu o danima u tjednu - "Battimani della settimana". A iz PŠ Kmeti pod vodstvom učiteljice Jasminke Uzelac,  Rea Thaqi, 4. razred, izvela nam je pjesmicu na albanskom jeziku koja govori kako djevojčice vole imati lijepe haljine. Profesorica Vesna Srdoč Lekšan pripremila je učenike 2. razreda PŠ Petrovija koji su otpjevali pjesmu o grožđu na engleskom jeziku.

Nastup učenika 2. razreda

I za sam kraj vesela družina učenika 2. razreda otpjevala je tri pjesme na engleskom jeziku: : "The Hello Song", "Ten Little Fingers" i "Noisy Toys". Učenike su uvježbale profesorice Alenka Banić-Juričić, Tamara Kleut i Tanja Kersikla. Za izgled i motivaciju učenika zaslužne su učiteljice Diana Bogojević, Marija Purišić, Nevenka Balenović i učitelj Dragan Purišić.

Tekst i foto: Jelena Paić, prof. i dipl. knjižničar

Ostale fotografije možete pogledati u Foto-galeriji.

objavio: Jelena Paić   datum: 2. 10. 2017.

« Listopad 2017 »