Autobusne linije za ucenike.pdf

Jelovnik

Školska kuhinja pridržava pravo izmjene dnevnog rasporeda marende ili ručka u slučaju potrebe (kvar namirnica, kašnjenje u nabavi ili sl.).

Europski dan jezika 2018.

OBILJEŽAVANJE EUROPSKOG DANA JEZIKA 2018.

Igrom, plesom, pokretom, recitacijom i pjesmom obilježili su učenici i njihove učiteljice OŠ Marije i Line, Umag Europski dan jezika. Čule su se riječi na različitim jezicima i to je upravo bio cilj predstaviti se pred publikom i skrenuti pozornost na važnost učenja jezika, promicati europsku kulturu i jezičnu raznolikost, te poticati cjeloživotno učenje jezika u školi i izvan nje.

Različitim aktivnostima bavili su se ovih dana učenici OŠ Marije i Line pripremajući se za obilježavanje ovog dana, Europskog dana jezika. Uredili su školu, učenici od 5. do 8. razreda zajedno s prof. Danicom Sardelić, rješavali kviz o jezicima u Europi, koji je u papirnatom i digitalnom obliku pripremila Alenka Banić Juričić. Na našoj web stranci postavljen je link u Kahoot formatu, pa okušajte svoje znanje. Prvi sat u školi učenici su preko razglasa zaželjeli dobar dan na različitim jezicima: njemačkom, češkom, ruskom, slovenskom, albanskom, makedonskom, talijanskom, engleskom, mađarskom, španjolskom, romskom, turskom, francuskom i hrvatskom jeziku. Pripremili su se za priredbu koja se odvijala u Gradu, na platou ispred Turističke zajednice. Čule su se riječi čakavštine, pjesmicu „Lipo je!“ izrecitirala je Tia Marković. učenica 2. a razeda, koju je pripremila  učiteljica Aurika Matković. Nakon toga učenici 2. d razreda otplesali su točku pod nazivom „Number Conga“ pod vodstvom učiteljice Željke Čikeš, a pripremila ih je učiteljica Tanja Kersikla. Recitaciju na njemačkom jeziku izveli su učenici 5. e razreda: Selma Pršić, Tea Medica, Anai Tani Tuđman, Ariena Abazagić, Niko Blašković, Alan Šćulac, Roan Vižintin i Vito Celić, a njih je pripremila učiteljica Marina Zelenika Majić. Učenici 2. a razreda pjevali su na engleskom jeziku „It's a house!“, uvježbala ih je učiteljica Vesna Srdoč Lekšan. Rea Thaqui, učenica 5. e razreda, recitirala je na albanskom jeziku pjesmicu „Lumi“, a pripremila ju je učiteljica Ivana Rumiha. Dora Saratlija, učenica 6. na razreda, otpjevala je pjesmu „Stay“ poznate pjevačice Rihanne, a pripremila ju je učiteljica Martina Baljak. Rea Zagorec i Rija Sinčić, učenice 6. a razreda, recitirale su pjesmicu na engleskom jeziku, kako njihovi učitelji provode vrijeme poslije posla. Pripremila ih je učiteljica Vesna Srdoč Lekšan. Učenici 4.a razreda otpjevali su veselu pjesmicu „Stop! Don't cross!“ pod vodstvom učiteljica Tamare Kleut i Nevenke Franjković. Učiteljica Martina Baljak pripremila je Miju Pretulu, 6. a razred, u recitiranju pjesmice poznatog pjesnika Josefa Valcava Sladeka „Lesni Studánka. Anel Martinović i Ria Ružić, učenici 6. a razreda, izrecitirali su poznatu pjesmu Drage Gervaisa, „Pipa“, na čakavskom i talijanskom jeziku i njih je pripremila učiteljica Vesna Srdoč Lekšan. Bernarda Šverko, učenica 6. a, pročitala je na engleskom jeziku svečano Školsko obećanje, a pripremila ju je učiteljica Vesna Srdoč Lekšan.

Voditeljice našeg programa Ines Čikeš i Astrid Zubin, učenice 8. b razreda, pozdravile su nas na različitim jezicima, čulo se: Doviđenja!, Arrivederci!, Goodbye!, Auf  Wiedersehen!, sa željom da se vidimo sljedeće godine.

Grad Umag i Festum pomogli su realizaciji naše male priredbe i počastili naše male zvijezde.

Hvala svima i, zaista, do sljedeće godine!

Tamara Kleut, prof.

Foto: Jelena Paić, prof. i dipl. knjižničar

Link za Kahoot kviz:

objavio: Jelena Paić   datum: 28. 9. 2018.

Popis udžbenika 2017./2018.

« Kolovoz 2019 »

Osnovna škola Marije i Line, Umag , S.E."Marija i Lina" Umago dana 9. kolovoza 2019. objavljuje javni poziv za obavljanje poslova pomoćnika u nastavi/ stručno komunikacijskog posrednika za učenike s teškoćama u razvoju. Potražujemo 12 izvršitelja.

Javni poziv se nalazi u privitku.