Autobusne linije za ucenike.pdf

Jelovnik

Školska kuhinja pridržava pravo izmjene dnevnog rasporeda marende ili ručka u slučaju potrebe (kvar namirnica, kašnjenje u nabavi ili sl.).

Važna obavijest - udžbenici i drugi obrazovni materijali

Poštovani roditelji!

Nastava je završena i naši učenici krenuli su na zaslužene ljetne praznike. Pustite ih da se dobro odmore, uživaju u moru i suncu, istražite s njima nove krajeve, pročitajte koju knjigu, pogledajte film. Družite se s njima i dobro iskoristite svaki trenutak u zajedničkom odmoru, igri i veselju. Djeca nam tako brzo odrastu i pobjegnu iz naših zagrljaja prije nego što se mi i uspijemo pripremiti na njihovo odrastanje.

No, nova školska godina i Škola za život neminovno nam kucaju na vrata i donose neke nove obveze.

Jedna od obveza je i nabava udžbenika  i drugih obrazovnih materijala za narednu školsku godinu. Javnu nabavu udžbenika obavit će Grad Umag, a drugi obrazovni materijali nabavljat će se prema naputcima koji slijede:

ŠKOLA ZA ŽIVOT 1. I 5. RAZREDI

Učenike prvih i petih razreda dočekat će komplet novih udžbenika prvog dana nastave na njihovim školskim klupama. Udžbenike FINANCIRA MINISTARSTVO ZNANOSTI I OBRAZOVANJA.

Druge obrazovne materijale (radne bilježnice, zbirke , atlase…) NARUČUJU RODITELJI prema POPISU NA STRANICAMA ŠKOLE koji će biti objavljen 15. srpnja 2019. godine kod dostupnih knjižara u gradu Umagu.

UDŽBENICI ZA 2., 3., 4., 6., 7. I 8. RAZRED

Prema naputku Ministarstva znanosti i obrazovanja, nabavlja se približno 50%  novih udžbenika, a koristit će i upotrebljivi udžbenici nabavljeni prethodnih godina. Svaki učenik navedenih razreda dobit će podjednak broj starih i novih udžbenika prvog dana nastave. Izuzetak su udžbenici iz biologije, kemije i fizike za 7. razred koji će svi biti novi jer je za njih izrađen novi kurikulum.

Ove će godine učenici dobiti i udžbenike za izborne predmete čija se nabava također financira iz Državnog proračuna.

Druge obrazovne materijale (radne bilježnice, zbirke , atlase…) NARUČUJU RODITELJI prema POPISU NA STRANICAMA ŠKOLE kod dostupnih knjižara na u Gradu Umagu za svaki od navedenih razreda.

U vijestima iznad, na našoj web stranici, preuzmite popis drugih obrazovnih materijala.

S obzirom da će ove godine nabava udžbenika biti financirana iz  Proračuna Republike Hrvatske, Grad Umag-Umago namjerava sredstva planirana za sufinanciranje nabave udžbenika iskoristiti za sufinanciranje nabave radnih bilježnica prema odabiru iz 2014. godine i drugih obrazovnih materijala za 1., 5. i 7. razred prema novim predmetnim kurikulumima. Kako  još uvijek postoje nepoznanice u vezi s nabavom drugih obrazovnih materijala za 1., 5. i 7. razred (biologija, fizika, kemija), trenutno nismo u mogućnosti donijeti  konačnu odluku o iznosu i načinu sufinanciranja nabavke navedenih obrazovnih materijala.

Sve potrebne informacije o drugim obrazovnim materijalima bit će dostupne nakon 15. srpnja 2019. godine, čime će biti omogućena njihova narudžba u odabranim knjižarama na području grada Umaga, stoga ljubazno molimo roditelje za još malo strpljenja.

objavio: Maja Lalić   datum: 4. 7. 2019.

Popis udžbenika 2017./2018.

« Kolovoz 2019 »

Osnovna škola Marije i Line, Umag , S.E."Marija i Lina" Umago dana 9. kolovoza 2019. objavljuje javni poziv za obavljanje poslova pomoćnika u nastavi/ stručno komunikacijskog posrednika za učenike s teškoćama u razvoju. Potražujemo 12 izvršitelja.

Javni poziv se nalazi u privitku.