Božićna priredba

Autor: Jelena Paić, 19. 12. 2019.

Božićna predstava Orašar postigla ogroman uspjeh

Predstava Orašar naše škole održala se u utorak, 17. prosinca ove godine u 18:00 sati u prepunoj kinodvorani POU-a „Ante Babić“, a učenici su njenom izvedbom prikovali publiku za sjedala. Pljeskom su ih nagradili više puta. Nezaboravna je to blagdanska priča o drvenom orašaru, koji se pretvara u pravoga mladića, i djevojčici Klari, koja zajedno s njim odlazi u magični svijet Šećerne vile. Klara je djevojčica kojoj jako nedostaje bolesna majka, ali i ova priča ima sretan kraj.

Izvorno je djelo Orašar i kralj miševa napisao poznati njemački pisac E. T. A. Hoffmanna, a baletne kuće cijeloga svijeta u vrijeme božićnih i novogodišnjih blagdana postavljaju na scenu izvedbu slavnog Orašara ruskog skladatelja Petra Iljiča Čajkovskog.

Na kraju predstave prof. Mirela Zemčak zahvalila je i pozvala sve sudionike na pozornicu: zbor pod njenim vodstvom, učiteljice Mariju Purišić, Maju Lalić i Snježanu Paripović koje su izradile sve kulise i rekvizite na pozornici, Danicu Sardelić i učenike koji su izradili lutku Orašar i scensku sliku iznad kulisa, Jelenu Paić i Maju Lalić (tehnička podrška), statiste, učenike 5. razreda dramske skupine učiteljice Željke Sučić, male balerine Baletne škole „Carlotta Grisi“ voditeljice Oriane Sapotnik, plesnu grupu 2. c razreda učiteljice Ivane Barudžije, pahuljice iz 3. a razreda učiteljice Aurike Matković uz glazbenu pratnju učiteljice klavira Dolores Košćak, cvjetove iz 3. c razreda učiteljice Sanje Ošaben, slatkiše iz 3. d razreda učiteljice Željke Čikeš i asistentice, male glumce iz mlađe dramske skupine 3. b razreda učiteljice Snježane Paripović i, šlag na kraju, velike glumce, učenike 7. razreda koje je također uvježbala učiteljica Snježana Paripović. Za kostimografiju svojih točaka zaslužne su učiteljice 3. razreda: Aurika, Željka, Sanja i Snježana. Ne smijemo zaboraviti ni roditelje koji su pomogli u izradi kostima i rekvizita, a velika zahvala ide tehničkoj podršci u Učilistu, Fabriziju i Andiju.

Predstava je nastala timskim radom svih prozvanih učiteljica, tekst i cijelu predstavu osmislila je i režirala učiteljica Snježana Paripović.

Na kraju predstave svima se obratila ravnateljica Sanja Zakinja koja je bila ponosna na sve viđeno, zahvalila učiteljicama i učenicima na neizmjernom radu i trudu. Svaki svoj slobodan trenutak učiteljice su provodile u radu s djecom, a probe su se održavale subotom i nedjeljom. U svom govoru rekla je kako je ova predstava i Škola za život jer, iako je bio štrajk, učitelji su s učenicima uspjeli da se ona održi. Pozvala je roditelje da ove blagdane što više vremena provedu u druženju sa svojom djecom jer vrijeme leti, a oni brzo postaju veliki i odrasli ljudi.

Uloge glavnih glumaca, učenika 7. razreda:

Tata - Noa Nemaz

Mama - Natalija Bullić

Kralj miševa - Antonija Maletić

Zločesta vila i vojnik - Erin Pavlov

Dobra vila i vojnik - Rija Sinčić

Šećerna vila - Ema Božić

Sluškinja i kraljica Zemlje Pahuljica - Sara Jurlina

Kuharica i kraljica Zemlje Cvijeća - Aurora Brozić

Fritz - Ivan Zubin

Klara - Neela Pančić

Kum, Orašar, Princ Albert - Vedran Buršić.

Tekst i foto: Jelena Paić, prof. i dipl. knjižničar

« Ožujak 2024 »

Trenutno nema objavljenih natječaja i javnih poziva za zapošljavanje.

Ukupno: 2920912

Ukupno: 2920912