1. nastavni dan - obavijest za roditelje i učenike

Autor: Maja Lalić, 3. 9. 2020.

ORGANIZACIJA RADA 1. nastavnog dana i

PRIJEM PRVAŠIĆA I PETAŠA

1.     dan –  školska godina 2020./2021.

Prijem prvašića – PONEDJELJAK, 7. RUJNA 2020.

Za učenike CENTRALNE ŠKOLE prijem će se održati u 18:30 sati na igralištu Osnovne škole Marije i Line (centralna škola). Učenik ili učenica 1. razreda dolaze na prijem isključivo u pratnji 1 roditelja uz održavanje propisane distance od 1,5 metra. Roditelje molimo za obvezno korištenje zaštitne maske tijekom prijema. Na žalost, na prijem, kao dosadašnjih godina, zbog epidemioloških mjera i uputa koje su na snazi, neće moći doći bake i djedovi, braća i sestre, rodbina i prijatelji.

Za učenike PODRUČNIH ŠKOLA prijem će održati učiteljice 1. razreda u dvorištima područnih škola u 18:30 sati, uz dolazak jednog roditelja u pratnji učenika ili učenice. Roditelje molimo za obvezno korištenje zaštitne maske tijekom prijema i održavanje propisane distance od 1,5 metra.

Učenici 5. razreda – PONEDJELJAK, 7. RUJNA 2020.

Prijem će se održati ispred zgrade Centralne škole u 9:00 sati. Učenici dolaze sami ili u pratnji isključivo 1 roditelja nekoliko minuta ranije, a ispred zgrade održavaju propisanu distancu od 1,5 metra. Ukoliko roditelji dolaze u pratnji djeteta, roditelje molimo da se odmaknu od svoje djece kako se ne bi stvarala grupiranja većeg broja ljudi. Roditelje molimo za obvezno korištenje zaštitne maske tijekom prijema učenika 5. razreda.

Razrednici 5. razreda dočekat će svoje razredno odjeljenje nakon što ravnateljica prozove učenike 5. razreda po odjeljenjima. Nakon toga, odjeljenje po odjeljenje odlazi u svoje matične učionice.

Nastava će 1. dana biti organizirana na sljedeći način:

RAZREDNA I PREDMETNA NASTAVA - 7. rujna 2020.

1., 2., 3. i 4. sat (prema novim rasporedima i smjerovima ulaska) učenici borave samo sa svojim razrednim učiteljima i razrednicima u školi, a polazak autobusa je u 12:30 sati. Učenici se prvog dana upoznaju s organizacijom rada u novim uvjetima, dobivaju uputstva za sve preporuke i koje mjere moraju poštivati, podijelit će im se udžbenici i likovne mape.

NOVOSTI - već od 7. rujna 2020:

Obavezno nošenje maski kod učenika predmetne nastave tijekom boravka u školi i na satu – učenici moraju donijeti svoju masku, a Grad Umag će u skorije vrijeme svim učenicima predmetne nastave osigurati zaštitne maske.

Obvezno preobuvanje učenika, nošenje papuča ili tenisica u školi. Učenici sa sobom nose plastičnu vrećicu s imenom i prezimenom i u nju odlažu cipele.

U prvom tjednu nastave (od 7. do 11. rujna 2020.) usluge prehrane (marenda za učenike) i produženog boravka neće biti moguće. Usluge marende i korištenja produženog boravka moguće su od ponedjeljka, 14. rujna 2020

Anketa – online za produženi boravak bit će poslana tijekom prvih dana 1. nastavnog tjedna te će se prema utvrđenom broju razmatrati formiranje grupa s obzirom na organizacijske mogućnosti i poštivanje svih epidemioloških mjera.

Prvi dan, 7. 9. autobusi polaze u 12:30 sati, nakon 4. sata nastave.

Od utorka, 8. 9. do petka, 11. 9. autobusi polaze nakon 6. sata, odnosno u 14:15 sati.

Polazak autobusa za učenike putnike kreće nakon 7. sata, u 15:10 sati (od 2. tjedna nastave).

Ravnateljica: Sanja Zakinja, prof.

« Ožujak 2024 »

Trenutno nema objavljenih natječaja i javnih poziva za zapošljavanje.

Ukupno: 2920722

Ukupno: 2920722