Engleski jezik – Izvannastavna aktivnost “English is Fun“

Autor: Alenka Banić Juričić, 13. 1. 2022.

Izvannastavna aktivnost „English is Fun“ učiteljice engleskog jezika Alenke Banić Juričić,  namijenjena je kreativnim i darovitim učenicima koji žele poboljšati svoje vještine i kompetencije iz četiri glavne jezične djelatnosti (govorenje, slušanje i čitanje s razumijevanjem, pisanje), a također razvijati digitalne vještine korištenjem različitih slobodnih web alata za izradu prezentacija, plakata, letaka, čestitki, stripova, kvizova, interaktivnih igara, itd.). U radu grupe aktivno sudjeluje 12 učenika 6.d razreda, a sastajemo se svaki utorak, 7. sat.

Izdvojila bih sljedeće aktivnosti koje smo odradili u 1. polugodištu, a u kojima su došle do izražaja kreativnost i digitalne vještine učenika.

Aktivnost 1 - DIGITALNI LETAK Ho! Ho! Ho! Run

Dva školska sata u prosincu posvetila sam izradi letaka i plakata, a zadatak je bio napraviti digitalni letak kojim ćemo pozvati javnost na sportsko događanje u našem gradu. Većina učenika odabrala je sportsko događanje „Ho! Ho! Ho! Run“ koje se tradicionalno održava u Umagu 26. prosinca svake godine. Učenica Matea Brozić, 6.d, odlučila se za temu "100 Miles of Istria". Letci i mini-plakati rađeni su u digitalnom alatu Canva. Evo nekoliko uradaka:

Matea Brozić, 6.d

Noa Tomrecaj, 6.d

Dominik Bušić, 6.d

Antea Hanzl, 6.d

Mihael Mikolčević, 6.d

Aktivnost 2 - BOŽIĆNA ČESTITKA

Tema zadnjega sata prvoga polugodišta  bila je izrada Božićne čestitke, također u Canvi. Ove godine smo se, osim u izradi letaka,  okušali i u dizajniranju čestitki na temelju postojećih predložaka te osmišljavanju prigodnog teksta koji ćemo umetnuti u čestitku. Polaznici grupe su čestitali Božić i blagdane svojim prijateljima iz razreda. Izdvajam neke od uradaka:

Mihael Mikolčević, 6.d

Luna Kovačević, 6.d

Dominik Bušić, 6.d

Matea Brozić, 6.d

Antea Hanzl, 6.d

Aktivnost 3 -  VIRTUALNA UČIONICA

Na sljedećoj poveznici nalazi se Virtualna učionica za 6. razred koja sadrži poveznice na kvizove koje su učenici izradili u alatu Kahoot te poveznice na interaktivne igrice u alatu Wordwall. Kvizovi i igrice pokreću se klikom na predmet u učionici koji skriva poveznice. Ima ih ukupno osam.

Aktivnost 4 - IZRADA INTERNETSKIH MEMOVA

Učenici 8. c kreiraju memove (memes) koristeći gotove predloške na internetu na koje će dodati zadani  frazalni glagol ili idiom u glagolskom vremenu po vlastitom izboru. Kod mlađe populacije meme služi za prenošenje slikovne i tekstualne poruke koja je često smiješna ili sarkastična. Poruke su kraće i često ne poštuju pravila interpunkcije i pravopisa. Obično ovu aktivnost provodim u uvodnom ili završnom dijelu sata, kao samoevaluaciju. Nije naodmet napomenuti kako učenici doista uživaju u izradi memova te je u razredu prisutno kreativno ozračje i natjecateljski duh.

U nastavku se nalazi nekoliko uradaka:

Alenka Banić Juričić, prof. savjetnik

E-spomenice

E- SPOMENICA 2019-2020.pdf

Popis udžbenika 2021./2022.
Dodatni materijali
« Siječanj 2022 »

Potvrde za učenike

Na poveznici

učenici i roditelji mogu preuzeti i ispisati

e-potvrdu o statusu redovitog učenika/ice škole.

Potvrde koje su izdane putem portala zamjenjuju u

potpunosti potvrdu iz škole u svim pravnim poslovima.

Obavijest RADNO VRIJEME sa strankama

Obavijest o radnom vremenu sa strankama nalazi se u prilogu

Školski kalendar za školsku godinu 2021./2022.

Kalendar za sk. god. 2021.-2022..jpg

Trenutno nema raspisanih natječaja