Obilježavanje

Valentinovo u Gradskoj knjižnici Umag

u znaku ljubavnih legendi Erasmus+ projekta P.L.A.C.E.S.

Budući da smo ove godine htjeli uspostaviti suradnju s Gradskom knjižnicom Umag, knjižničarka Jelena Paić i prof. Alenka Banić Juričić osmislile su predstavljanje ljubavnih legendi Erasmus+ projekta P.L.A.C.E.S. u prostorijama knjižnice za učenika 3. a i 3. d razreda.

Knjižničarka Tihana s učenicima

Knjižničarka Tihana Dežjot Alessio provela je učenike u razgledavanje knjižnice. Nakon razgleda knjižnice, uvoda u legende  (što je legenda?),  Legendu o Rozamundi i pastiru iz brošure pročitala je Gloria Paić Hrbat, učenica 3.a razreda., a Legendu o Savudrijskom svjetioniku pročitao je David Poropad, učenik 3.d. razreda.

Gloria čita Legendu o Rozamundi i pastiru

Tada je knjižničarka Jelena govorila o kratkoj arheološkoj ekspediciji Jezične grupe na Siparis, objasnila nastanak brošure, prikazala kratki filmić u obliku PowerPoint prezentacije koji su izradili učenici istoimene grupe. Nakon svega prikazala je Legendu o Rozamundi i pastiru u Sroryjumper-u, e-knjizi koja je nastala u tom alatu s crtežima učenika.

Učenice glume baruna Mettrenicha i Giselle

Zatim je knjižničarka predstavila učenike 7. razreda, rekla je da oni sudjeluju u Erasmus+ projektu P.L.A.C.E.S. te da su svi oni negdje bili tijekom projektnih aktivnosti (Italija, Njemačka, Bugarska itd).

Kao uvod u Legendu o svjetioniku učenice Gaia Turina i Nina Posar su izvele "a cappella" pjesmu. Tekst pjesme i način izvedbe osmislila je Gaia Turina, učenica 7.b. Zatim su Gaia Turina, Lara Vottero i Nensi Soldan, učenice 7.b razreda izvele dijalog između barona Metternicha i Giselle, ljubavnog para iz legende. Tekst je osmislila Lara Vottero. Učenici su također mogli pogledati brošuru o legendi, saznati zanimljive podatke o Savudrijskom svjetioniku te prikazan im je filmić o navedenoj legendi, u kojoj su glumili naši učenici, a ljubavnu priču između baruna Metternicha i Giselle odrepali su Anes Šabanović, Nikola Klaj, Cevin Pančić i Dorian Milaković.

Gaia Turina i Nensi Soldan, 7.b

Voditeljica Novinarske grupe: Jelena Paić, prof. i dipl. knjižničar

Ostale fotografije pogledajte u Foto-galeriji.

objavio: Adela Granić   datum: 22. 2. 2017.

« Rujan 2017 »

NOVO!!!

Objava natječaja za sljedeća radna mjesta:

1. Učitelja razredne nastave u produženom boravku , 1 izvršitelj na određeno puno radno vrijeme

2. Kuhar, 1 izvršitelj na neodređeno puno radno vrijeme

Natječaj traje od 25.09. - 03.10. 2017.

Tekst natječaja je moguće pregledati na linku ispod

______________________________________________________________________

NATJEČAJ za radna mjesta od 11. do 21.08.2017. godine – obavijest o sklopljenim ugovorima o radu temeljem suglasnosti Školskog odbora sa sjednice od 14.09.2017. godine.

1. Učitelj tehničke kulture i informatike, 1 izvršitelj na neodređeno puno radno vrijeme

- Marija VOJIĆ, VSS iz Umaga, za 22 sata tjednog ukupnog radnog vremena predmeta informatika

2. Učitelj engleskog i talijanskog jezika, 2 izvršitelja na neodređeno puno radno vrijeme

- Darija JAKIM, VSS iz Poreča, engleski jezik