Susret

Autor: Adela Granić, 8. 10. 2013.

Prvi susret u Brezovici

Prvi susret učenika i učitelja partnerskih škola dogodio se 3., 4. i 5. listopada ove godine. 18 učenika OŠ Marije i Line, ravnatelj škole gosp. Mato Vidović, prof., koordinatorica projekta Adela Granić, prof. i dipl. bibl. te profesorice Lydia Lugar i Mirela Zemčak posjetili su OŠ Brezovicu pri Ljubljani.

Za neke učenike ovo nije bio prvi susret jer smo OŠ Brezovica pri Ljubljani sudjelovali u dva projekta: „Svijet različitosti nas bogati“ i „Zajedno gradimo bolji svijet“. Stoga je pored suzdržanih bilo i srdačnih, prijateljskih zagrljaja po izlasku iz autobusa.

Učenicima nije trebalo dugo da se upoznaju i sprijatelje.

U večernjim satima učenici OŠ Brezovice, to jest njihova dramska grupa izvela je za sve sudionike kostimiranu predstavu  „Urška i podvodni mož“.

Drugi dan bio je posvećen izradi suvenira i različitih predmeta od otpadnog materijala. U zanimljivim radionicama učenici su izrađivali nakit od papira, a na papirnatim listovima pisali su svoja imena.

Nakon marende vrijeme je bilo i za provjeru znanja. Kviz pod nazivom „Znanjem spašavamo svijet“ osmislila je, pitanja sastavila i kviz napravila Adela Granić, prof. uz stručne savjete Lydije Lugar, prof. Kroz osam zanimljivih igara, učenici su provjerili svoje znanje o iz ekologije, odlučivali što trebaju odabrati ako žele biti osviješteni potrošači, pokušavali odgonetnuti tko se krije iza polja na sladovima, vježbali memoriju pamteći iza kojih polja se krije slika s njihovim leptirom, spajali su parove u igri memori.

Na ovom susretu škole  su se predstavili modnom revijom. Modele napravljene od otpadnog materijala u kombiniranoj oblikovnoj tehnici – asamblage izradili su učenici pod stručnim vodstvom profesorice Heidi Branković, a nekoliko modela izradili su učenici nižih razreda učiteljica Aurike Matković, Marije Purišić i Marine Sarić.  Kako hodati po modnoj pisti učenike manekene naučila je Mirela Zemčak.

Večernji program bio je odlična prigoda za premijeru video-spota „Eko škola“ za koju su riječi napisali učenici, a uglazbila ih je Mirela Zemčak, prof.

Video spot " Eko škola" Možete pogledati ovdje

Pored učitelja sudionika Projekta, ravnatelja gosp. Mate Vidovića i Mete Trček, ravnateljice OŠ Brezovica, svim priredbama u školi nazočio je župan Brezovice gosp. Metoda Roprt pokazujući time povezanost lokalne uprave s školom, kao i brigu za odgoj i obrazovanje budućih svjesnih i aktivnih građana svoga grada. Tom prilikom razmijenjeni su prigodni darovi, a za sve slovenske učitelje sudionike Projekta Grupa „Lavanda“ koju vodi prof. Anita Pijak, prof. spremila je bukete lavande koju uzgajaju u školskom vrtu.

Trodnevni posjet Sloveniji završilo je izletom u Ljubljanu, obilaskom kulturnih znamenitosti i druženjem.

« Ožujak 2024 »

Trenutno nema objavljenih natječaja i javnih poziva za zapošljavanje.

Ukupno: 2920757

Ukupno: 2920757