> eTwinning
vijesti

Povijesne i kulturne znamenitosti grada Umaga - istraživački rad dio je projekta Webučionice 4.0

Autor: Željka Čikeš, 4. 6. 2024. 17:19

Video - diseminacija projekta

Autor: Jelena Paić, 10. 5. 2024. 12:31

Video grupne mobilnosti učenika u Graz, Austrija

Mobilnost u Graz

Autor: Jelena Paić, 8. 5. 2024. 10:03

Grupna mobilnost učenika u Graz (Austrija) u sklopu Erasmus+

projekta K1 „Let's connect“ – Povežimo se!

Mobilnost u Graz

Autor: Jelena Paić, 19. 4. 2024. 10:10

Posljednje pripreme za naše grupno putovanje u Graz u sklopu našeg projekta

Izrađujemo i pripremamo poklone za naše prijatelje iz VS Triester. Zahavljujemo i našim dragim prijateljima i sponzorima koji su nam pomogli pri pripremi poklona: Muzej Grada Umaga, Turistička zajednica Grada Umaga, Ogranak Matice hrvatske u Umagu, obitelj Martinčić iz Juricana.
Jedino što nam preostaje je spremiti putne torbe i veselo krenuti prema Grazu.
Pratite naše objave sljedeći tjedan jer ćemo vas  svakodnevno izvještavati o svim našim aktivnostima.

Učiteljice:
Sara Majdak, mag. prim. educ i Aurika Matković, učiteljica savjetnica
 [više]

Strukturirani tečaj „Stress and conflict management: the way to resilience and satisfaction“

Autor: Alenka Banić Juričić, 8. 4. 2024. 13:08

Erasmus+ KA1 „Let's Connect! – Povežimo se!“

Strukturirani tečaj „Stress and conflict management: the way to resilience and satisfaction“ na Tenerifama prof. Alenke Banić Juričić

Strukturirani tečaj

Autor: Jelena Paić, 20. 3. 2024. 09:07

Strukturirani tečaj The 4Cs: Creativity, Critical Thinking, Communication and Collaboration in Schools u Irskoj prof. mentorice Martine Baljak

Pripremne aktivnosti

Autor: Jelena Paić, 22. 2. 2024. 12:39

Pripreme za grupnu mobilnost u Graz

Prošli tjedan poslali smo naša pisma upoznavanja našim prijateljima u Grazu. Učenici, koji u travnju putuju na grupu mobilnost u Volksschule Graz Triester, napisali su neke zanimljive činjenice o sebi. Ujedno, napisali smo i pismo na njemačkom jeziku u kojem smo naveli kako jedva čekamo dolazak u Graz  i upoznavanje novih prijatelja te stjecanje novih znanja i vještina.

Učiteljice Sara Majdak, mag.prim.educ i Aurika Matković, učiteljica savjetnica

[više]

Dan sigurnijeg interneta 2024.

Autor: Željka Čikeš, 15. 2. 2024. 11:50

Dan sigurnijeg interneta obilježili smo s učenicima 3. c razreda te radionicom na roditeljskom sastanku. Učenici su pokazali veliko znanje o sigurnosti na internetu, ali i o opasnostima kojima mogu biti izloženi ako "ne gejmaju sigurno"!

100. dan škole u 3. c razredu

Autor: Željka Čikeš, 12. 2. 2024. 19:21

100. dan škole obilježili su učenici 3. c razreda pod mentorstvom učiteljice Željka Čikeš raznim aktivnostima koje možete pogledati na poveznici.

[više]

Dan sigurnijeg interneta 6. 2. 2024.

Autor: Željka Čikeš, 8. 2. 2024. 15:22

Ovogodišnji Dan sigurnijeg interneta obilježava se 06. veljače 2024. godine pod sloganom „Zajedno za bolji Internet“.

Kao najpopularnije sredstvo komunikacije i informiranja, internet je postao dio svakodnevnog života djece i mladih. Nažalost, često su izloženi neprimjerenom sadržaju.

U Hrvatskoj je internet prostor bez uspostavljenog mehanizma kontrole sadržaja. Odgovornost za praćenje aktivnosti na internetu leži na djeci i mladima. A roditelji imaju ključnu ulogu u nadziranju njihovog korištenja interneta.

Evo kako su učenici PŠ Juricani i njihova učiteljica Sara Majdak obilježili Dan sigurnijeg intereneta:

Na satu razrednika obilježi smo Dan sigunijeg interneta. Razgovarali smo o korištenju interneta, o tome što učenici pretražuju najčešće interentu, koliko vremena provode na interentu, imaju li vremenska ograničenja na internetu, znaju li što je sigurna stranica na internetu i sl. Učenici su rekli kako najčešće koriste internet za igranje igrica i dopisivanje s prijateljima. Provode većinom do jedan sat dnevno na interentu uz dopuštenje roditelja. Učenici su izradili u Word Art aplikaciji zanimljive sličice s riječima koje ih asociraju na riječ internet.
Učenici koji su izradili su: Isabel Jurjak, Noah Martinčić, Lukas Miketek, Lejla Milosavljević, Ivanea Noelle Resinovič, Iva Remaj, Gabriel Vidović, Amina Tutmić, Fran Bajkovac,Emily Martinčić i Nicole Karahasanović.

Učiteljica Sara Majdak
 [više]

Dan sigurnijeg interneta 6. 2. 2024.

Autor: Željka Čikeš, 7. 2. 2024. 15:18

[više]

Virtualna izložba radova čitateljskih klubova

Autor: Jelena Paić, 26. 1. 2024. 13:47