Kontakt voditelja Glazbenog odjela

Davor Kovačević

092 103 1664

Osnovna glazbena škola pri Pučkom otvorenom učilištu »Ante Babić« u Umagu započela je s radom sada već daleke šk. g. 1955./56. Djelovanje je započela kao glazbeni tečaj pri Narodnom sveučilištu, a  verificirana je 12. siječnja 1972. godine te do danas djeluje kao jedina verificirana OGŠ na području Bujštine. Od 1. siječnja 2014. godine, OGŠ pripojila se OŠ Marije i Line, Umag i od tada djeluje kao Glazbeni odjel.

Na samom početku u školi se poučavala harmonika i solfeggio. Među prvim učiteljima OGŠ u Umagu  bili su, sada već pokojni, Domagoj Lepoglavec i Mladen Markov. Na samom početku djelovanja OGŠ u Umagu g. Lepoglavec predavao je harmoniku i solfeggio, a kasnije i gitaru i glasovir. G. Markov na školi je podučavao mnoge puhačke instrumente (trubu, rog, trombon, rog, klarinet, flautu) te tako pripremao učenike za gradsku limenu glazbu, čiji je bio voditelj.

Za razdoblje šezdesetih godina na žalost gotovo da i nema podataka o školi i učiteljima, jer nema matičnih knjiga iz toga razdoblja. Svoje početke u OGŠ u Umagu načinili su i mnogi mladi umjetnici: Amela Priganica, Denis Modrušan, Sanja Travan, Gregor Vlačić, kao prvi učenik koji je održao solistički koncert na glasoviru, a potom je uslijedio još jedan Helene Antonac.

Tijekom godina broj učenika se povećavao, kako od samih početaka, tako i danas, a time i broj nastavnika, kao i vanjskih suradnika. Škola danas zapošljava sedam djelatnika.

Organizacija

Osnovno glazbeno obrazovanje traje šest godina, tijekom kojeg je pristup svakom učeniku individualan, te usmjerava svakog u pravcu samostalnog praćenja i razumijevanja glazbenih sadržaja uopće.

U zadnjih nekoliko godina omogućeno je pohađanje instrumenta i sedmu godinu, ukoliko roditelji i učenik izraze želju za tim.

U glazbenu školu djeca se mogu upisati već u dobi od 7 godina, kada upisuju tzv. pripravni razred koji prethodi upisu u prvi razred Glazbenog odjela.

U gradu Umagu, kao i na širem području Bujštine, nastava u redovnim Osnovnim školama organizirana je samo u prijepodnevnim satima te se stoga nastava u Glazbenom odjelu odvija uvijek u poslijepodnevnim  i večernjim satima.

Koncerti

Koncertna djelatnost Glazbenog odjela ogleda se u brojnim produkcijama pojedinih odjela tijekom školske godine: prigodnim nastupima vezanih uz razne manifestacije u Gradu, blagdane te svečanim koncertima za Božić i kraj školske godine.

Natjecanja

Učenici sudjeluju na županijskim natjecanjima (Pula, Rijeka) kao i na državnim (Zagreb).  Proteklih godina škola je sveprisutna na stručnim aktivima, seminarima sa ciljem usavršavanja i permanentnog napredovanja učenika i učitelja odjela. Osim sudjelovanja na natjecanjima, veliki školski zbor redovito sudjeluje na županijskoj smotri zborova u Pazinu, kao i na nekim dječjim festivalima (Vodnjan).

Neki učenici su glazbeno obrazovanje nastavili u srednjim i visokim školama u Sloveniji i Italiji, pa povremeno  nastupaju  na koncertima glazbene škole kao gosti u našem gradu.

Upisi

Sva zainteresirana djeca koja se žele upisati u glazbenu školu mogu se javiti početkom lipnja (prvi upisni rok) ili početkom rujna (drugi upisni rok).

No tijekom cijele školske godine vrata Glazbenog odjela otvorena su za sve dodatne upite i informacije.

Uspjeh na natjecanju

Autor: Jelena Paić, 13. 12. 2023. 12:19

Lina Franić osvojila drugu nagradu na Međunarodnom natjecanju iz klavira pod mentorstvom mag. Jovane Vučević

Autor: Jelena Paić, 4. 7. 2023. 10:49

Popis učenika upisanih u 1. razred glazbenog odjela za školsku godinu 2023./2024.

Na temelju audicije održane dana 20.6.2022. , OŠ Marije i Line, Umag objavljuje

Gitaristički odjel:

1. Mia Zrinić

2. Danijel Bušić

3. Sara Tota

4. Noa Bagarić

5. Naisa Milinković

6. Toni Makovac

7. Lili Brkić

8. Mia Lanza

9. Sara Alagić

10. Nicolas Mauković

11. Luna Kovač (ili harmonika)

12. Kimberly Rota

Harmonikaški odjel:

1. Mihael Matijašić

2. Uroš Mičić

Klavirski odjel:

1. Aleksandar Krupić

2. Evelin Medica

3. Pavle Budek

4. Ena Prtljačić

5. Natali Milošević

6. Leila Jugovac

7. Noel Mikac

8. Mei Grabar

9. Josipa Jerković

10. Zana Muhović

Čestitke svim upisanim budućim glazbenicima!

Vidimo se uskoro!

Uspjesi na natjecanjima

Autor: Jelena Paić, 20. 4. 2023. 10:34

Naši gitaristi odlični na Međunarodnom gitarističkom

natjecanju u Trstu

« Travanj 2018 »

Trenutno nema objavljenih natječaja i javnih poziva za zapošljavanje.

Ukupno: 2920766

Ukupno: 2920766