> Knjižnica  > Kvizovi
Kvizovi

Kviz za 5. razred

Autor: Adela Granić, 15. 5. 2012.

Kviz "Dječaci Pavlove ulice"

u

Gradskoj knjižnici Umag

U četvrtak 29. 3. u 12.00 sati u čitaonici Gradske knjižnice Umag održan je kviz iz poznavanja lektirnog romana Dječaci Pavlove ulice Ferenca Molnára koji je osmislila profesorica i dipl. bibliotekarka Adela Granić, knjižničarka iz Osnovne škole Marije i Line. U kvizu su svoje snage odmjeriti dvije ekipe petih razreda i prevoditelj romana Neven Ušumović, inače ravnatelj Gradske knjižnice Umag. Dakako, bila je to prilika i za razgovor o prevođenju, izgovoru mađarskih imena i čitateljskim doživljajima. Kviz je inače nastao u sklopu projekta Kvizovima kroz lektiru čija je idejna začetnica i realizatorica Adela Granić.

Ovaj projekt provodi se već treću godinu s učenicima Škole od 2. do 8. razreda. Tijekom školske godine, nakon što učenici pročitaju književno djelo koje imaju za lektiru, organizira se kviz za paralelne razrede. Svaki kviz sastoji se od pet ili više različitih igara koje su uobličene u PowerPoint aplikaciji. Učenici kroz kvizove razvijaju pozornost i samostalnost te jačaju samopouzdanje, a nova znanja usvajaju i uče na zanimljiv i zabavan način.

Sudeći po reakcijama učenika kvizovi su dobrodošlo osvježenje i zanimljiv oblik poučavanja i zbog toga knjižničarka Adela Granić nastavlja s ovim projektom dopunjujući ga svake godine novim kvizovima.