> Knjižnica  > Kvizovi
Kvizovi

Kviz za 3. razred

Autor: Adela Granić, 25. 5. 2012.

Kviz „Čudnovate zgode šegrta Hlapića“

za učenike III. razreda

Za sudjelovanje u ovom kvizu potrebno je pročitati  roman „Čudnovate zgode šegrta Hlapića“ Ivane Brlić Mažuranić. Razred predstavljaju tri natjecatelja.

Kviz se sastoji od pet igara: 1. Višestruki izbor, 2. Igra asocijacija, 3. Pogodi izreku, 4. Pronađi riječi, 5. Ulovi slova

Prva igra: Višestruki izbor

Na slajdu je 21 polje. Svaka ekipa pojedinačno odabire broj koji ih vodi do pitanja. Za točan odgovor dobiva se 1 bod. Potom slijedeća ekipa bira polje i tako dok se ne iskoriste svi brojevi. Ekipa koja je osvojila najviše bodova pobjednik je ove igre i osvaja 3 boda.

Druga igra: Igra asocijacija

Na slajdu su 4 stupca sa po 4 polja. Ispod svakog polja je pojam koji asocira na rješenje pojedinog stupca. Rješenja stupaca asociraju na konačno rješenje. Boduju se i rješenja stupaca i konačno rješenje. Ekipa koja pogodi najviše rješenja osvaja 3 boda.

Treća igra: Pogodi izreku

Citat iz djela, rečenica koja je stilski lijepo oblikovana ili rečenica koja je značajna za djelo prekrivena je poljima. Ispod nje su slova abecede. Ekipe po redu odabiru po jedno slovo abecede. Pojavit će se sva ista slova u rečenici. Ako odabranog slova nema, slijedeća ekipa bira slovo. Ekipa koja prva točno kaže izreku osvaja 1 bod.

Četvrta igra: Pronađi riječi

Ova igra ustvari je križaljka osmosmjerka. Riječi se mogu čitati s lijeva na desno, s desna na lijevo, okomito, horizontalno i dijagonalno. Cilj je pronaći što više riječi. Svaka riječ donosi 1 bod, a ekipa koja otkrije najviše riječi osvaja 3 boda.

Peta igra: Sakupi slova

U ovoj igri devet likova iz romana postavlja pitanja. Cilj je točnim odgovorom na pitanje osvojiti slovo razrednog odjela (a, b ili c). Slova se zbrajaju i koja ekipa osvoji najviše slova, pobjednici su u ovoj igri.

Nakon svake igre na slajdu se zbrajaju bodovi. Konačni pobjednik u kvizu je ekipa koja osvoji najviše bodova.

Natjecatelje i navijače pravovremeno obavijestite o mjestu i vremenu održavanja kviza.

Svima želim dobru zabavu.

Adela Granić, prof. i dipl. bibliotekar