> Knjižnica  > Kvizovi
Kvizovi

Kviz za 4. razred

Autor: Adela Granić, 17. 8. 2012.

Kviz „Bambi“

za učenike IV. razreda

Za sudjelovanje u ovom kvizu potrebno je pročitati  roman „Bambi“ Feilxa Saltena. Razred predstavljaju tri natjecatelja.

Kviz se sastoji od šest igara: 1. Tko je to, 2. Izbor, 3. Složi sliku, 4. Citati, 5. Igra asocijacija, 6. Ulovi leptire

Prva igra: Tko je to

U djelu je mnoštvo zanimljivih životinjskih likova. Pitanje koje se postavlja natjecateljima traži prepoznavanje o kojem je liku riječ. Ukupno je 6 pitanja.

Druga igra: Izbor (višestruki)

Na slajdu je 18 leptir koji, proizvoljnim odabirom vode do pitanja. Za svako pitanje ponuđeno je četiri odgovora od kojih je točan samo jedan. Za ispravan odgovor dobiva se 1 bod. Ekipa koja je osvojila najviše bodova pobjednik je ove igre i osvaja 3 boda.

Treća igra: Složi sliku

Svaka ekipa dobit će različitu sliku koja se razdjeli na 12 dijelova. Cilj je u što manje pokušaja sastaviti sliku. Ova igra vrlo je slična slaganju puzzli.

Četvrta igra: Citati

Citat iz djela, rečenica koja je stilski lijepo oblikovana ili rečenica koja je značajna za djelo prekrivena je poljima. Ispod nje su slova abecede. Ekipe po redu odabiru po jedno slovo abecede. Ako ih rečenica sadrži, pojavit će se sva ista slova u rečenici. Ako odabranog slova nema, slijedeća ekipa bira slovo. Ekipa koja prva točno odgonetne izreku osvaja 1 bod.

Peta igra: Asocijacije

Na slajdu su 4 stupca sa po 4 polja. Ispod svakog polja je pojam koji asocira na rješenje pojedinog stupca. Rješenja stupaca asociraju na konačno rješenje. Boduju se i rješenja stupaca i konačno rješenje. Ekipa koja pogodi najviše rješenja osvaja 3 boda.

Šesta igra: Ulovi leptire

Na slajdu je 30 leptira, po 10 istih leptira. Natjecatelji trebaju zapamtiti kako su raspoređeni leptiri koje su dodijeljene njivom razradu. Na sljedećem slajdu sličice će biti prekrivene jednakim poljima označenih brojevima. U 10 pokušaja natjecatelji trebaju otkriti ispod kojih se brojeva kriju njihovi leptiri. Ekipa koja otkrije najviše svojih leptira osvaja 3 boda, druga 2 i treća 1 bod.

Nakon svake igre na slajdu se zbrajaju bodovi. Konačni pobjednik u kvizu je ekipa koja osvoji najviše bodova.

Natjecatelje i navijače pravovremeno obavijestite o mjestu i vremenu održavanja kviza.

Svima želim dobru zabavu.

Adela Granić, prof. i dipl. bibliotekar