> Knjižnica  > Kvizovi
Kvizovi

Kviz za 6. razred

Autor: Adela Granić, 17. 8. 2012.

Kviz „Bajke“ Oscara Wildea

za učenike VI. razreda

Za sudjelovanje u ovom kvizu potrebno je pročitati  bajke Oskara Wildea: Sretni kraljević, Sebični div, Odani prijatelj, Slavuj i ruža i Zvjezdan. Razred predstavljaju tri natjecatelja.

Kviz se sastoji od pet igara: 1. Što je na slici, 2. Piramida, 3. Igra asocijacija, 4. Osvoji slova, 5. Pogodi izreku, 6. Ulovi ptice

Prva igra: Što je na slici

Cilj je što prije pogoditi koju bajku predstavlja slika. Na slajdu je devet polja označenih brojevima. Natjecatelji odabiru broj koji želje i nakon toga se otvara polje ispod kojeg se vidi dio slike. Pokušavaju pogoditi. Ako ne znaju, slijedeća ekipa otvara polje po izboru i tako sve dok jedna od ekipa ne pogodi što je na slici.

Druga igra: Piramida

Na slajdu je 21 polje. Svaka ekipa pojedinačno odabire broj koji ih vodi do pitanja. Potom slijedeća ekipa bira polje i tako dok se ne iskoriste svi brojevi. Pitanja su poredana po težini. Pitanja u donjem redu su lakša i nose 50 bodova, a što se penjemo prema vrhu piramide pitanja su teža i nose više bodova. Najteže pitanje nosi 500 bodova.  Ekipa koja je osvojila najviše bodova pobjednik je ove igre i osvaja 3 boda.

Treća igra: Igra asocijacija

Na slajdu su 4 stupca sa po 4 polja. Ispod svakog polja je pojam koji asocira na rješenje pojedinog stupca. Rješenja stupaca asociraju na konačno rješenje. Boduju se i rješenja stupaca i konačno rješenje. Ekipa koja pogodi najviše rješenja osvaja 3 boda.

Četvrta igra: Osvoji slova

U ovoj igri devet likova iz bajki postavlja pitanja. Cilj je točnim odgovorom na pitanje osvojiti slovo razrednog odjela (a, b ili c). Slova se zbrajaju i koja ekipa osvoji najviše slova, pobjednici su u ovoj igri.

Peta igra: Pogodi izreku

Citat iz djela, rečenica koja je stilski lijepo oblikovana ili rečenica koja je značajna za djelo prekrivena je poljima. Ispod nje su slova abecede. Ekipe po redu odabiru po jedno slovo abecede. Pojavit će se sva ista slova u rečenici. Ako odabranog slova nema, slijedeća ekipa bira slovo. Ekipa koja prva točno kaže izreku osvaja 1 bod.

Šesta igra: Ulovi ptice

Na slajdu je 30 ptica, po 10 sličica štiglića, sjenica i crvendaća. Natjecatelji trebaju zapamtiti kako su raspoređene ptice koje su dodijeljene njivom razradu. Na sljedećem slajdu sličice će biti prekrivene jednakim oblicima označenih brojevima. U 10 pokušaja natjecatelji trebaju otkriti ispod kojih se brojeva kriju njihove ptice. Ekipa koja otkrije najviše svojih ptica osvaja 3 boda, druga 2 i treća 1 bod.

Nakon svake igre na slajdu se zbrajaju bodovi. Konačni pobjednik u kvizu je ekipa koja osvoji najviše bodova.

Natjecatelje i navijače pravovremeno obavijestite o mjestu i vremenu održavanja kviza.

Svima želim dobru zabavu.

Adela Granić, prof. i dipl. bibliotekar

« Ožujak 2024 »

Trenutno nema objavljenih natječaja i javnih poziva za zapošljavanje.

Ukupno: 2920858

Ukupno: 2920858