Uspjesi na natjecanjima

Autor: Jelena Paić, 8. 3. 2024.

Uspjesi na županijskim natjecanjima u znanju

Naši učenici sa županijskog Natjecanja u talijanskom jeziku s mentoricama Ivom Tonello i Renatom Kmet

U ponedjeljak, 26. veljače u našoj školi održano je županijsko Natjecanje iz matematike. U kategoriji 8. razreda učenik Karlo Šimić, 8. a, osvojio je prvo mjesto, dok je Leon Šimić, učenik 8. b razreda, osvojio sedmo mjesto, obojica pod mentorstvom učiteljice Jelene Franić Rihter. Učenik 4. c razreda Mihael Mudri osvojio je dvanaesto mjesto u svojoj kategoriji pod vodstvom učitelja Dragana Purišića. U kategoriji 5. razreda Lina Franić, osvojila je trinaesto, a Lara Jerman petnaesto mjesto, mentorica im je bila učiteljica Neda Nežić. Pod mentorstvom učiteljice Matee Mažuran učenik Pablo Marinković, 7. e, osvojio je peto mjesto.

Na županijskom Natjecanju iz engleskoga jezika Karlo Šimić, 8. a, osvojio je šesto mjesto pod mentorstvom učiteljice Darije Barbić, dok je Meri Markov, 7. a, osvojila deveto mjesto pod mentorstvom učiteljice Aldee Budije.

Na županijskom Natjecanju iz talijanskoga jezika, lista A, učenica Ema Paić Hrbat, 8. c, osvojila je peto mjesto pod mentorstvom učiteljice Renate Kmet. Pod vodstvom učiteljice Ive Tonello učenica Tasha Nikollaj, 8. d, osvojila je šesto, a učenik 8. a razreda Karlo Šimić deseto mjesto. Što se tiče C liste, učenica 8. e razreda Evelin Parencan osvojila je drugo, a Ryan Bibalo, 8. d, dijeli četvrto mjesto s Erikom Manigrasso Jakinom, 8. a,  pod mentorstvom učiteljice Ive Tonello. Nadalje, pod vodstvom učiteljice Renate Kmet učenci 8. c razreda osvojili su sljedeća mjesta liste C: Stefano Bassanese peto, Sean Matijašić sedmo, a Luna Mijanović osmo mjesto. Očekujemo poziv na državno Natjecanje za Evelin Parencan.

Učenica 8. d razreda Matea Brozić osvojila je osmo mjesto na županijskom Natjecanju iz njemačkoga jezika pod mentorstvom učiteljice Tee Šimić.

Matea i učiteljica Tea Šimić

Na županijskom Natjecanju iz biologije Tia Marković, učenica 7. a razreda, osvojila je peto mjesto pod mentorstvom učiteljice Ariane Turković.

Pod mentorstvom učiteljice Marte Kolarek Pablo Marinković, učenik 7. e razreda, osvojio je osamnaesto mjesto na županijskom Natjecanju iz fizike u kategoriji osmih razreda.

Učiteljica Marta Kolarek i Pablo Marinković

Još jedan uspjeh našeg svestranog Karla Šimića! Na županijskom Natjecanju iz kemije osvojio je deseto mjesto pod mentorstvom učiteljice Anite Pijak.

I na županijskom Natjecanju iz informatike naši učenici su ostvarili zapažene rezultate. U kategoriji Osnove informatike Karlo Šimić osvojio je prvo, a Bruno Pratljačić, 8. b, osmo mjesto pod vodstvom učiteljice Matee Selimović. Pod Mateinim mentorstvom je i Leon Šimić, 8. b, osvojio drugo mjesto u kategoriji Primjene algoritama. Učenica 6. d razreda Nika Đukić osvojila je peto mjesto u kategoriji Digitalne kompetencije pod mentorstvom učitelja Zorana Mamule.

Uspješni u informatici

Vjeronaučna olimpijada, natjecanje iz vjeronauka, za učenike osnovnih i srednjih škola s područja Porečke i Pulske biskupije, u organizaciji Katehetskog ureda Porečke i Pulske biskupije, održano je u Osnovnoj školi “Ivo Lola Ribar” u Labinu, u Petak, 22. ožujka 2024.  godine. Tema ovogodišnje vjeronaučne olimpijade bila je „Socijalni nauk Crkve“.

U kategoriji osnovnih škola najbolji, sa 73,75 bodova, bili su učenici Osnovne škole Marije i Line iz Umaga: Vjeko Škarda, Tia Marković, Nika Valečić i Meri Markov pod vodstvom mentora Davora Mirkovića.

Čestitamo svim učenicima i njihovim mentorima!

Jelena Paić, prof. i dipl. knjižničar

Foto: Maja Lalić, mag knjižničarstva