Dokumenti za roditelje

Poštovani roditelji učenika naše škole,

u privitku se nalaze obrasci dokumenata koje možete dostaviti školi (neposredno u tajništvo radnim danom do 15 sati, poštom ili skenirane putem e-maila) ukoliko želite Vaše dijete ispisati iz izbornog predmeta u sljedećoj školskoj godini (dostaviti najkasnije do 30.06. tekuće godine), produženog boravka, podnijeti zahtjev za prestanak korištenja marende, za upis dijeta izvan upisnog područja, opravdati dulji izostanak sa nastave...

Razne informacije za roditelje

HAKOM brošura - medijska pismenost

Autor: Jelena Paić, 14. 10. 2020. 14:48

Kako se zaštititi u svijetu interneta i mobilnih telefona : Kratki vodič za djecu i roditelje

O sigurnijem internetu pročitajte OVDJE HAKOM brošuru.

Obavijest roditeljima Vijest ima dokument u privitku

Autor: Jelena Paić, 23. 9. 2020. 09:29

PODMIRIVANJE TROŠKOVA ŠKOLSKE UŽINE, PLAĆANJA BORAVKA I PODMIRIVANJA TROŠKOVA RUČKA U PROGRAMU PRODUŽENOG BORAVKA U OSNOVNIM ŠKOLAMA

Pravo na podmirivanje troškova za korištenje školske užine u osnovnim školama čiji je osnivač Grad Umag-Umago imaju roditelji, udomitelji ili skrbnici učenika s prebivalištem na području Grada Umaga-Umago, stranci i osobe bez državljanstva s odobrenim stalnim boravkom na području Grada Umaga-Umago, koji porez i prirez na dohodak plaćaju na području Grada Umaga-Umago koji ispunjavaju i druge uvjete utvrđene Odlukom o socijalnoj skrbi  i Pravilnikom o socijalnoj skrbi Grada Umaga-Umago.

Pravo na podmirenje troškova za školsku užinu i ručka u produženom boravku u osnovnim školama Grada Umaga-Umago u punom iznosu priznaje se učenicima odnosno roditeljima, udomiteljima ili skrbnicima učenika koji su:

• korisnici prava na zajamčenu minimalnu naknadu,
  • korisnici s utvrđenim statusom invalida od najmanje 70% temeljem propisa o hrvatskim braniteljima i propisa mirovinskog osiguranja,
  • učenici kojima je rješenjem centra za socijalnu skrb priznato pravo na osobnu invalidninu ili doplatak za pomoć i njegu
  • učenici s teškoćama u razvoju koji zbog tjelesnih, senzoričkih, komunikacijskih ili intelektualnih teškoća trebaju dodatnu potporu za učenje i razvoj kako bi ostvarili najbolji mogući razvojni ishod i socijalnu uključenost,
  • učenici bez odgovarajuće roditeljske skrbi, povjereni na čuvanje i odgoj temeljem rješenja nadležnog tijela,
  • učenici iz jednoroditeljske obitelji,
  • samohrani roditelji koji sami skrbe o učeniku i primaju dječji doplatak,
  • učenici pripadnici romske nacionalne zajednice.

Postupak za ostvarivanje prava na podmirenje troškova za školsku užinu i ručka u produženom boravku u osnovnim školama Grada Umaga-Umago pokreće se podnošenjem zahtjeva Upravnom djelu za opće poslove i društvene djelatnosti u pisanom obliku i na propisanom obrascu, a mogu ga podnijeti roditelji, skrbnici ili udomitelji učenika.

• Uz zahtjev za ostvarivanje prava iz prethodnog stavka ovoga članka podnositelj je obvezan dostaviti sljedeće priloge:

• potvrdu o prebivalištu učenika,
  • potvrdu o prebivalištu roditelja, skrbnika ili udomitelja, odnosno potvrdu o    odobrenom stalnom boravku za strance ili osobame bez državljanstva,
  • presliku porezne kartice (Obrazac PK) podnositelja zahtjeva iz koje je razvidno da porez i prirez na dohodak plaća na području Grada Umaga-Umago,
  • rješenje nadležnog tijela i/ili druge dokaze kojima se dokazuje ispunjenje gore navedenih uvjeta,
  • potvrdu o upisu učenika u osnovnu školu,
  • privolu za obradu osobnih podataka u svrhu ostvarenja prava iz zahtjeva.

POTVRDU O UPISU UČENIKA U OŠ MARIJE I LINE možete zatražiti telefonski na broj: 052/741-497 interni 101 ili putem e-pošte os-mil@hi.t-com.hr

POTPUNI TEKST OBAVIJESTI I PRIPADAJUĆI OBRAZAC NALAZE SE U PRILOGU.

« Listopad 2020 »

Popis udžbenika 2020./2021.

Školski kalendar za školsku godinu 2020./2021.

Poštovani,

od 22.10. do 30.10.2020. raspisan je natječaj za radno mjesto učitelja/ice engleskog jezika na određeno puno radno vrijeme radi zamjene. Natječaj je dostupan u rubrici "Natječaji i javni pozivi".