POTVRDA O STATUSU REDOVNOG UČENIKA ŠKOLE

OBAVIJEST O POTVRDAMA ZA UČENIKE

Poštovani, učenici, roditelji i skrbnici učenika,

na poveznici: https://potvrde.skole.hr/login možete preuzeti i ispisati elektronički zapis/potvrdu o statusu redovitog učenika. Sustav za izdavanje e-potvrda o statusu školovanja redovitog učenika omogućuje izdavanje potvrde u različite svrhe, a podatke o učenicima preuzima iz baze podataka "e-Matica" Ministarstva znanosti i obrazovanja u kojoj su svi učenici. U padajućem izborniku moguće je izabrati svrhu potvrde. Prijava se za sve učenike vrši putem AAI@EduHr elektroničkog identiteta.

Dokumenti za roditelje

Poštovani roditelji učenika naše škole,

u privitku se nalaze obrasci dokumenata koje možete dostaviti školi (neposredno u tajništvo radnim danom do 15 sati, poštom ili skenirane putem e-maila) ukoliko želite Vaše dijete ispisati iz izbornog predmeta u sljedećoj školskoj godini (dostaviti najkasnije do 30.06. tekuće godine), produženog boravka, podnijeti zahtjev za prestanak korištenja marende, za upis dijeta izvan upisnog područja, opravdati dulji izostanak sa nastave...

Razne informacije za roditelje

O potresu

Autor: Jelena Paić, 2. 3. 2021. 10:44

Sve što trebamo znati o potresu

Video Što činiti u slučaju potresa?

Dan sigurnijeg interneta

Autor: Jelena Paić, 4. 2. 2021. 14:05

Video Isprepletena priča

Obilježavanje

Autor: Jelena Paić, 4. 2. 2021. 09:51

Dan sigurnijeg interneta - 9. 2. 2021.

Dodijeljena nam je Potvrda o sudjelovanju:

Brošuru Upoznajmo i prepoznajmo e-nasilje možeš preuzeti OVDJE.

Također upoznajte edukacijski program Budi internet genijalac http://ucitelji.hr/budi-internet-genijalac2021/.

HAKOM brošura - medijska pismenost

Autor: Jelena Paić, 14. 10. 2020. 14:48

Kako se zaštititi u svijetu interneta i mobilnih telefona : Kratki vodič za djecu i roditelje

O sigurnijem internetu pročitajte OVDJE HAKOM brošuru.

Obavijest roditeljima Vijest ima dokument u privitku

Autor: Jelena Paić, 23. 9. 2020. 09:29

PODMIRIVANJE TROŠKOVA ŠKOLSKE UŽINE, PLAĆANJA BORAVKA I PODMIRIVANJA TROŠKOVA RUČKA U PROGRAMU PRODUŽENOG BORAVKA U OSNOVNIM ŠKOLAMA

Pravo na podmirivanje troškova za korištenje školske užine u osnovnim školama čiji je osnivač Grad Umag-Umago imaju roditelji, udomitelji ili skrbnici učenika s prebivalištem na području Grada Umaga-Umago, stranci i osobe bez državljanstva s odobrenim stalnim boravkom na području Grada Umaga-Umago, koji porez i prirez na dohodak plaćaju na području Grada Umaga-Umago koji ispunjavaju i druge uvjete utvrđene Odlukom o socijalnoj skrbi  i Pravilnikom o socijalnoj skrbi Grada Umaga-Umago.

Pravo na podmirenje troškova za školsku užinu i ručka u produženom boravku u osnovnim školama Grada Umaga-Umago u punom iznosu priznaje se učenicima odnosno roditeljima, udomiteljima ili skrbnicima učenika koji su:

• korisnici prava na zajamčenu minimalnu naknadu,
  • korisnici s utvrđenim statusom invalida od najmanje 70% temeljem propisa o hrvatskim braniteljima i propisa mirovinskog osiguranja,
  • učenici kojima je rješenjem centra za socijalnu skrb priznato pravo na osobnu invalidninu ili doplatak za pomoć i njegu
  • učenici s teškoćama u razvoju koji zbog tjelesnih, senzoričkih, komunikacijskih ili intelektualnih teškoća trebaju dodatnu potporu za učenje i razvoj kako bi ostvarili najbolji mogući razvojni ishod i socijalnu uključenost,
  • učenici bez odgovarajuće roditeljske skrbi, povjereni na čuvanje i odgoj temeljem rješenja nadležnog tijela,
  • učenici iz jednoroditeljske obitelji,
  • samohrani roditelji koji sami skrbe o učeniku i primaju dječji doplatak,
  • učenici pripadnici romske nacionalne zajednice.

Postupak za ostvarivanje prava na podmirenje troškova za školsku užinu i ručka u produženom boravku u osnovnim školama Grada Umaga-Umago pokreće se podnošenjem zahtjeva Upravnom djelu za opće poslove i društvene djelatnosti u pisanom obliku i na propisanom obrascu, a mogu ga podnijeti roditelji, skrbnici ili udomitelji učenika.

• Uz zahtjev za ostvarivanje prava iz prethodnog stavka ovoga članka podnositelj je obvezan dostaviti sljedeće priloge:

• potvrdu o prebivalištu učenika,
  • potvrdu o prebivalištu roditelja, skrbnika ili udomitelja, odnosno potvrdu o    odobrenom stalnom boravku za strance ili osobame bez državljanstva,
  • presliku porezne kartice (Obrazac PK) podnositelja zahtjeva iz koje je razvidno da porez i prirez na dohodak plaća na području Grada Umaga-Umago,
  • rješenje nadležnog tijela i/ili druge dokaze kojima se dokazuje ispunjenje gore navedenih uvjeta,
  • potvrdu o upisu učenika u osnovnu školu,
  • privolu za obradu osobnih podataka u svrhu ostvarenja prava iz zahtjeva.

POTVRDU O UPISU UČENIKA U OŠ MARIJE I LINE možete zatražiti telefonski na broj: 052/741-497 interni 101 ili putem e-pošte os-mil@hi.t-com.hr

POTPUNI TEKST OBAVIJESTI I PRIPADAJUĆI OBRAZAC NALAZE SE U PRILOGU.

E-spomenice

E- SPOMENICA 2019-2020.pdf

Popis udžbenika 2021./2022.
Dodatni materijali
« Siječanj 2022 »

Potvrde za učenike

Na poveznici

učenici i roditelji mogu preuzeti i ispisati

e-potvrdu o statusu redovitog učenika/ice škole.

Potvrde koje su izdane putem portala zamjenjuju u

potpunosti potvrdu iz škole u svim pravnim poslovima.

Obavijest RADNO VRIJEME sa strankama

Obavijest o radnom vremenu sa strankama nalazi se u prilogu

Školski kalendar za školsku godinu 2021./2022.

Kalendar za sk. god. 2021.-2022..jpg

Trenutno nema raspisanih natječaja