Eko-grupa Maslačak

Eko grupa Maslačak okuplja sve učenike koji vole prirodu proučavati, boraviti u njoj i istraživati. Ova slobodna aktivnost postoji u našoj školi već desetak godina i kroz nju je prošlo mnogo učenika koji su sada u srednjoj školi i  fakultetima.

Svakako moramo istaknuti kako su naše primarne aktivnosti vezne uz održavanje živog kutića u učionici biologije. Prostor ove učionice oplemenjuju i čine zanimljivijim naši ljubimci: zamorci, dva hrčka, dvije kornjače, papiga i ribice. Ove životinje zahtijevaju puno naše brige i pažnje, te im to nastojimo to i pružiti – čistimo im kaveze, mazimo  i svakodnevno ih hranimo. Sretni su i kada za marendu dobiju naš ogrizak jabuke. Prostor zelenim čine mnoge ukrasne biljke koje nam ujedno služe i kao izvorna stvarnost pomoću kojoj bolje i lakše savladavamo nastavu biologije i prirode. Svakodnevno zamjećujemo promjene koje se događaju i kod životinja i kod biljaka.

Okoliš škole oplemenjujemo ukrasnim nasadima koje redovito mijenjamo i nastojimo što bolje održavati. Ovo je aktivnost koju provodimo kroz cijelu školsku godinu.

Ove školske godine namjeravamo praviti mirisna ulja na bazi lavandina cvijeta za masažu, sol za kupanje, pomoći pticama pjevicama da lakše prebrode zimu (napraviti hranilice za ptice), sakupljanje samoniklog aromatičnog bilja i još mnogo drugih zanimljivih aktivnosti.

Ukoliko vam se naše aktivnosti čine zanimljivima - PRIDRUŽITE NAM SE, a ako imate zanimljivih prijedloga recite nam.

Voditeljica eko grupe Maslačak:

Sanja Zakinja,prof.

« Rujan 2020 »

Popis udžbenika 2020./2021.

Školski kalendar za školsku godinu 2020./2021.

Poštovani,

od 24.9. do 2.10.2020. raspisani su natječaji za radna mjesta učitelja/ice razredne nastave u PŠ Babići, razredne nastave u produženom boravku, učitelja/ice hrvatskog jezika, učitelja/ice engleskog jezika, učitelja/ice informatike i stručnog suradnika pedagoga/inju. Tekst natječaja dostupan je u rubrici Natječaji za radna mjesta i javni pozivi.