Maškare

Autor: Adela Granić, 17. 3. 2014.

Mali umaški glazbenici pod maskama

Već tradicionalna  produkcija Glazbenog odjela OŠ Marije i Line u Umagu održana je i ove godine  u  kazališnoj  dvorani  Učilišta,  a  nastupilo je  tridesetak polaznika, pretežito mlađeg uzrasta. Vrijedno su uvježbavali i pripremili (uz pomoć nas sedmorice mentora) glazbene brojeve na različitim glazbalima:  flauti,  glasoviru,  gitari, harmonici i sintisajzeru  zvuka.

Našem malom koncertu nazočila su ovoga puta oba ravnatelja: i Pučkog otvorenog učilišta, kao i naš novi ravnatelj Mato Vidović, prof. s obzirom na to da je sada već bivša Osnovna glazbena škola od početka ove kalendarske godine administrativno i upravno  integrirana u sastav umaške hrvatske Osnovne škole, tj. sa statusom podružnice izdvojena  iz POU-a "Ante Babić", Umag te pripojena spomenutoj Osnovnoj školi kao Glazbeni odjel. Novi voditelj Aktiva glazbenog odjela, prof. Davor Kovačević, ovom je prigodom  zahvalio  ravnatelju Vidoviću  na svemu što je do sada učinio za naš mali kolektiv, zajedno sa stručnim timom Škole, odnosno na tome kako nas je objeručke prihvatio i u određenom smislu "prigrlio" kao potpuno i u svemu ravnopravne djelatnike.

Davor Kovačević, prof.

Lara Makovac,  3. r. klavira, mentorica: Nadia Šporčić

Ivana Prekali,  3. r. klavira, mentorica: Dolores Košćak

Edvin Mujnović,  3. r. gitare, mentor: Vjekoslav Crnobori