> Knjižnica  > Kvizovi
Kvizovi

Kviz za 2. razred

Autor: Adela Granić, 25. 4. 2012.

Kviz „Andersenove bajke“

za učenike II. razreda

Za sudjelovanje u ovom kvizu potrebno je pročitati  6 bajki. Mnogo je to za učenike II. razreda. Stoga je poželjno učenike u razredu podijeliti u 3 grupe. Svaka grupa čitat će po dvije bajke :

1.    grupa: Djevojčica sa šibicama i Princeza na zrnu graška

2.    grupa: Ružno pače, Hrabri limeni vojnik

3.    grupa: Palčica i Carevo novo ruho.

Kviz se sastoji od četiri igre.

Prva igra je „Pogodi sliku“.

Cilj je što prije pogoditi koju bajku predstavlja slika. Na slajdu se nalazi devet polja označenih brojevima. Natjecatelji odabiru broj koji želje i nakon toga se otvara polje ispod kojeg se vidi dio slike. Pokušavaju pogoditi. Ako ne znaju, slijedeća ekipa otvara polje po izboru i tako sve dok jedna od ekipa ne pogodi o kojoj bajci je riječ.

Druga igra „Osvoji slova“

U ovoj igri devet likova postavlja pitanja iz bajki. Prvih devet pitanja je iz dvaju bajki prve grupe (Djevojčica sa šibicama i Princeza na zrnu graška), zatim  slijede bajke druge grupe pa treće. Cilj je točnim odgovorom na pitanje osvojiti slovo razrednog odjela (a, b ili c). slova se zbrajaju i koji natjecatelji osvoje najviše slova, pobjednici su u ovoj igri.

Treća igra „Pogodi riječ“

Na slajdu se nalaze razbacana slova koja tvore višesložnu riječ. Kada natjecatelj proizvoljno odabere slove i izrekne ga, ono će doći na mjesto koje zauzima u riječi. Koja grupa prva pogodi riječ, osvaja bod. Igra se ponavlja tri puta.

Četvrta igra „Kao milijunaš“

Riječ je o poznatom televizijskom kvizu „Milijunaš“, ali s malim razlikama. Petnaest je pitanja i svakom su pitanju ponuđena četiri odgovora od kojih je samo jedan točan. Sve grupe istovremeno odgovaraju podizanjem slova za koje smatraju da je točan odgovor. Pobjeđuje ekipa koja odgovori točno na što više pitanja.

Nakon svake igre na slajdu se zbrajaju bodovi. Konačni pobjednik u ovom kvizu je grupa koja osvoji najviše bodova.

Natjecatelje i navijače pravovremeno obavijestite o mjestu i vremenu održavanja kviza.

Svima želim dobru zabavu.

Knjižničarka:

Adela Granić, prof. i dipl. bibl.

Ovaj tjedan: 1942