I na daljinu vrijedni...

Autor: Jelena Paić, 10. 4. 2020.

Nastava na daljinu učiteljice mentorice Alenke Banić Juričić

Nastava na daljinu bila je svima nama veliki izazov i nepoznanica pa tako i meni, mojim učenicima i njihovim roditeljima. Na početku je bilo nekih sitnijih nejasnoća sa strane učenika i roditelja te pojašnjavanja s moje strane, ali ukupno gledajući unatrag, veoma sam zadovoljna pisanim i usmenim aktivnostima te zadaćama koje su učenici odrađivali. U razrednoj nastavi učenici vrlo redovito svoje pisane ili govorne uratke šalju mailom, u Viber grupe ili na zajednička sučelja u alatu Padlet. Sadržaje za nastavu u četvrtim razredima objavljujem na svojoj web stranici. Četvrtaši nestrpljivo iščekuju moje objave i postavljaju zadaće na Padlete, koje vodim posebno za svako odjeljenje četvrtih razreda. Na mojoj web stranici, na stranici MY DAY, objavljeni su i najbolji video uratci učenika 4. razreda, na poveznici:  www.teacheralenka.com

Obzirom da je za učenje stranoga jezika veoma važno razvijati vještinu govora, usvajati novonaučene riječi i izraze te vježbati točan izgovor, odlučila sam učenicima prvih i četvrtih razreda zadati usmenu zadaću. Tako su prvi razredi dobili temu Kućni ljubimci (My Pet ili My Pet Shop), s time da su po želji mogli nacrtati ili izraditi trgovinu kućnim ljubimcima iz plastelina i kartonske kutije, a zatim usmeno prezentirati svoj rad. Četvrti razredi su imali temu Moj dan (My Day), u sklopu koje su predstavili svoj uobičajeni dan. Neki su to napravili prisjećajući se dana u školskim klupama, a neki su predstavili svoj dan u promjenjenim okolnostima učenja. Treći razredi su imali zadatak pročitati jednu pričicu u stripu i poslati mi svoj uradak.

Dobila sam mnoštvo spontanih, razdraganih i veselih videa, pogotovo u prvim razredima, sve sam ih pregledala i objedinila u filmiće. U prvima sam prezentirala sve poslane uratke i spojila ih u zajednička videa, dok sam u četvrtima i trećima odabrala one najbolje te ih objedinila u jedan zajednički video, po razredima.

Prvi razredi:

Tema: MY ROOM AND MY PET SHOP

Fotografije uradaka prvih razreda spojene u zajednički video:

Kratki video isječci, spojeni u zajednička videa:

1. A:  MY PETS; MY PET SHOP (vodoravan prikaz)

1. B: MY PET (vodoravan prikaz)

1. A: MY PETS ; MY PET SHOP (okomiti prikaz)

1. B: MY PET AND MY PET SHOP (okomiti prikaz)

PŠ BABIĆI I BAŠANIJA, 1. razredi:   MY PETS AND MY PET SHOP

Četvrti razredi:

4. A: MY DAY

4. B : MY DAY

4. C:  MY DAY

">http://

PŠ Babići i Bašanija: MY DAY

Treći razred i vježba čitanja:

3. razred: READING LESSONS AT THE SUBSCHOOL OF BAŠANIJA, grade 3

Planiram nastaviti ovaj online izazov tako što ću koristiti sve više svoje video prezentacije u kojima ću sama učenicima prezentirati sadržaje koje obrađujemo.

Autorica teksta i materijala: Alenka Banić Jurićić, prof. mentor