Obilježavanje

Autor: Maja Lalić, 18. 10. 2022.

Pripremne aktivnosti na temu vršnjačkog nasilja prije odlaska u rumunjsku partnersku školu na usavršavanje

U nastavku pogledajte plakate koji su osim u digitalnom obliku izrađeni i u papirnatom kao pripremne radnje u partnerskim školama prije odlaska naših učitelja u Rumunjsku od 13. do 17. studenoga 2022., kako bi sudionici u projektu naučili što je "bullying", koji su oblici vršnjačkog nasilja, kako ga prepoznati te kako pronaći mirno rješenje za problem.

U Rumunjskoj slijedi daljnje usavršavanje učitelja za suzbijanje različitih vrsta vršnjačkog nasilja koristeći inovativne metode poput primjene Boalove metode "Kazališta potlačenih".

Matea Brozić, 7. d, pod mentorstvom prof. Alenke Banić Juričić izradila je e-knjigu u Storyjumperu na temu vršnjačkog nasilja.

Book titled 'Bullying Bullying it's a bad thing, the one who does it is stupid, but the one who stops it is kind'
Antea Hanzl, 7. d, pod mentorstvom prof. Alenke Banić Juričić izradila je e-knjigu u Book Creatoru na temu vršnjačkog nasilja.

Pod mentorstvom učiteljice Alenke Banić Juričić, učenice Tajana Laković i  Nika Demark iz 7. d razreda izradile su likovne i literarne radove koje je knjižničarka Maja Lalić uredila u Canvi.

Učenica Sabina Kruševljanin iz 4. b, nakon što je pročitala knjigu "Oblak čvoraka" koja se bavi temom nasilja među djecom, uz pomoć knjižničarke Jelene Paić izradila je plakat u Canvi.

Učenice iz 4. b razreda: Ariana Lakota, Natali Radmilović, Sabina Kruševljanin i Ajla Lipović uz pomoć knjižničarke Maje Lalić izradile su plakat na temu protiv vršnjačkog nasilja.

Učenici 2. a razreda pod mentorstvom učiteljice Aurike Matković izradili su plakate na temu ''Dobro i loše ponašanje''  (Good and bad behaviour).

Pod mentorstvom učiteljice Mande Vuk učenici iz 6. a, 6. b i  6. c. razreda istražili su što je vršnjačko nasilje (bullying) te različite oblike nasilja (fizičko, virtualno, socijalno i verbalno nasilje) pri čemu je uslijedila izrada plakata u Canvi.

Učenici 4. b razreda pod mentorstvom učiteljice Marine Batalije nakon što su istražili što je to vršnjačko nasilje, izradili su slijedeće plakate.

Pod mentorstvom učiteljice Darije Barbić, učenici 7.a (Nikola Bjelajac i  Karlo Šimić)  i 7.c razreda (Stefano Bassanese i Vid Kovačić) izradili su videoanimaciju u aplikaciji Microsoft Clipchamp.

Pod mentorstvom profesorice Alenke Banić Jurićić učenice Ema Paić Hrbat, 7. c razred, i Tajana Laković, 7. d razred izradile su videoanimaciju u alatu FlipaClip.
Važno je istaknuti da su čenice ručno nacrtale likove. Klikom na fotografiju, otvorit će se videoanimacija:

Učenici 5. d razreda izradili su plakae pod mentorstvom učiteljice Mirele Jovičić.

Pod mentorstvom učiteljice Željke Čikeš, učenici 2. c razreda izradili su plakate na kojem su prikazali karakteritike dobrog i lošeg prijatelja. U nastavku možete pogledati i njihov video uradak.

Pod mentorstvom Mirele Zemčak i Jelene Franić Rihter učenici 7. c razreda snimilii su video uradak na temu nasilja  kroz neverbalnu odnosno body language komunikaciju.