Nagrade Matice hrvatske

Autor: Adela Granić, 18. 5. 2010.

SVEČANA DODJELA NAGRADA OGRANKA MATICE HRVATSKE ZA NAJBOLJI ŠKOLSKI URADAK NA PODRUČJU BUJŠTINE

Početkom siječnja Ogranak Matice hrvatske Umag raspisao je natječaj za najbolje školske uratke za učenike osnovnih i srednjih škola na području Bujštine. Na natječaj su stigli radovi učenika iz triju osnovnih škola – iz  umaške OŠ Marije i Line, bujske OŠ Mate Balote i oprtaljske OŠ Milana Šorga.  Iz talijanskih osnovnih škola i srednjih škola Bujštine  nije bilo pristiglih radova.

Svečana dodjela nagrada održala se u našoj školi u nazočnosti svih učenika koji su sudjelovali u natječaju, njihovih učitelja, ravnatelja škola i članova Prosudbenog povjerenstva -  Zlatana Varelije, prof. Vedrane Štiglić Vidović i  književnika Fedora Putinje. Svečanosti su prisustvovali i izvršni tajnik Matice hrvatske iz Zagreba gosp. Zorislav Lukić te pročelnik za kulturu Grada Umaga gosp. Damitri Sušanj.

gosp. Zlatan Varelija                                           gosp. Fedor  Putinja

U uvodnom je dijelu Dramsko-lutkarska grupa PIF PAF PUF Puppets izvela svoju odličnu predstavu „Tote j' bolje stati“. Nakon toga su nagrađeni učenici pročitali svoje radove. Autori najboljih školskih uradaka dobili su Hrvatski pravopis u izdanju Matice hrvatske. Nagrade je u ime Prosudbenog povjerenstva podijelio predsjednik Povjerenstva Zlatan Varelija. Nisu izostale nagrade i za sve ostale učenike koji su sudjelovali na natječaju. Na dar su dobili knjigu Da me zaboliš  prof. Vedrane Štiglić Vidović. Zahvalnice za sudjelovanje u natječaju dodijeljene su ravnateljima. Ovaj put izostale su zahvalnice za učitelje, što je neobično. Dodjela je nagrada završila kratkim druženjem svih nazočnih uz kolačiće i sok.

Matea Ouachia, 8.d                                                 Kristin Balenović, 8.c

Među nagrađenim su učenicima i naše učenice Kristin Balenović, 8.c i Matea Ouachia, 8d. Rad Rebeke Paripović, 8. c, nije nagrađen , ali je izdvojen kao jedan od boljih te će, kao i svi nagrađeni radovi, biti objavljen u Bujštini.

Ariana Paripović, 5.c i Chiara Mekinić, 5.c

fotografije: Adela Granić, prof. i dipl. bibl.