Europski dan jezika

Autor: Adela Granić, 28. 9. 2010.

Obilježavanje u gradu 24. rujna od 11 do 12 sati.

Europski se dan jezika svake  godine obilježava 26. rujna. Naša je škola taj  dan obilježila na poseban način. Učenici su na početku prvog sata preko razglasa zaželjeli dobro jutro svima na dvanaest jezika. Pročitan je i tekst o Europskom danu jezika  i cilju njegovog obilježavanja – jačanju javne svijesti o važnosti učenja jezika, promicanju jezične i kulturne raznolikosti Europe i poticanju na cjeloživotno učenje jezika.      Nakon trećeg sata obilježavanje je nastavljeno u gradu ispred Turističke zajednice. Program je počeo pozdravima na hrvatskom, talijanskom, engleskom i njemačkom jeziku. Učenici drugih razreda izveli su nekoliko recitacija na engleskom jeziku. Kratkim igrokazom na hrvatskom jeziku predstavila se Dramska grupa. Slijedile su igre loptom pa recitacije i brojalice na engleskom i talijanskom jeziku. Čula  se i domaća čakavska riječ kroz recitaciju pjesme Pipa  Drage Gervaisa. Plesalo se i pjevalo na engleskom jeziku. Održan je kviz iz geografije o poznavanju Europske unije. Učenici Područne škole Babići otplesali su cotić i sette  passi. Svojim su izgledom i nastupom oduševili gledatelje. Razdraganost i zadovoljstvo sedamdesetak  učenika prenijelo se na okupljene građane. Program je završen pozdravom na četirima jezicima. Paralelno je s tijekom programa desetak učenika vodilo anketu među građanima o poznavanju stranih jezika.                                                                                                Nositelji projekta Europski dan jezika bili su učitelji stranih jezika kojima su se  pridružile učiteljice drugih razreda, učiteljice Područne škole Babići, učiteljice likovne kulture, neki učitelji geografije i hrvatskoga jezika.

Novinarska grupa

Fotografije pogledajte u Foto-galeriji.