Autor: Adela Granić, 22. 8. 2013.

Međunarodni projekt "Svijet različitosti nas bogati"

II. dio Brezovica u Umagu

Priredba

Našu priredbu kojom smo prijateljima iz Brezovice željeli pokazati dio našeg glazbenog, recitatorskog i plesnog umijeća započeli smo skladbom „Klavir“ koju je skladala naša profesorica glazbenog Mirela Zemčak. Pjevao je naš zbor naše škole uz pratnju na klaviru prof. Zemčak.

Kroz program su nas vodili Ariana Paripović, Vita Slak i Ema Pezdir

Ravnatelji OŠ Brezovica pri Ljubljani g. Vladimir Hanžekovič i domaćin ravnatelj g. Mato Vidović, obratili su se učenicima, roditeljima, profesorima i gostima prigodnim riječima i razmijenili prigodne darove.

Naši prijatelji iz Slovenije  predstavili su svoju školu video uratkom, a potom smo pogledali Put prijateljstva, kratak video o našem boravku u Brezovici s komentarima učenika.

Poeziju Tone Pavčeka govorili su Jan Bojovič, Matic Bokavšek, Zala Bajda i Marko Uhan

Kako plešu, pokazali su nam Pia Križmanič i Miha Filipič

Na kraju nas je sve zadivila svojim pjevačkim umijećem Julija Urbančič

Naš program dopunilo je Folklorno društvo Umag, koje vodi g. Vlatko Možar. Prvo su nastupili mali folkloraši.

Kome dati odlikovanje Zvonimira Baloga recitirale su Nina Bolčević, Ana Marija Šimunović, Afordita Ždravac, a uvježbala ih je Vinka Burolo, prof.

Može i bolje – scenski slučaj glumile su učenice 5. a razreda pod mentorstvom Mirele Jovičić.

Svoja umijeća sviranja na glasoviru pokazale su nam Luna Jušić i Vlatka Možar, a na flauti je svirala Eni Seferović uz pratnju na klaviru prof. Mirele Zemčak.

Slijedio je blok na čakavštini. Prekrasnu pjesmu Drage Gervaisa „Moja zemja“ recitirala nam je Adriana Vrban koju je pripremila Jelena Paić Hrbat, prof. i dipl. knji.

Kako plešu suvremenu obradu sette passi pokazali su učenici 2.a koje je uvježbala učiteljica Marina Batalija.

Duhoviti skeč o nesnalaženju Istrana u Zagrebu odigrali su Ariana Turković, Ruben Krasti, Luka Glavočić, Mateo Blaškić. Spremila ih je prof. Antonijeta Matošović.

Gdje je nonina Pipa recitirala je Tara Baštek, a glumili su Ela Jelčić i Renee Posavac. Uvježbala ih je knjižničarka Jelena Paić Hrbat.

Program smo završili plesnim točkama. Prvo je nastupilo Folklorno društvo Umag predvođeno g. Vlatkom Možarom.

Naši učenici sami su osmislili koreografiju i uvježbali ples na popularnu pjesmu Gangnam Style.

Ovaj tjedan: 1920