Osnovna škola Marije i Line Umag

Uspjesi naših učenika na natjecanjima

Ovdje možete pročitati o uspjesima naših učenika na raznim natjecanjima po školskim godinama.

Natjecanja

Uspjeh na natjecanju

Autor: Jelena Paić, 15. 5. 2024. 11:14

Ekipa naše škole osvojila 11. mjesto na državnom Natjecanju iz vjeronauka - vjeronaučnoj olimpijadi 2023./2024. pod mentorstvom učitelja Davora Mirkovića

[više]

Natjecanje

Autor: Maja Lalić, 29. 4. 2024. 09:18

Na 27. Međunarodnom natjecanju mladih glazbenika “Daleki akordi” u Splitu naša Lina osvojila drugu nagradu

[više]

Natjecanje

Autor: Maja Lalić, 15. 4. 2024. 09:05

Naša škola domaćin 13. Međužupanijskog natjecanja mladih Istarske i Primorsko-goranske županije

U subotu, 13. travnja u OŠ Marije i Line u Umagu održano je 13. Međužupanijsko natjecanje mladih Istarske i Primorsko-goranske županije. Natjecalo se ukupno 9 ekipa u kategoriji MLADI te 14 u kategoriji POMLADAK. U odmjeravanju znanja u poznavanju Pokreta Crvenog križa i Crvenog polumjeseca te pružanju prve pomoći najbolja je u kategoriji MLADI bila ekipa Medicinske škole u Rijeci, drugo mjesto osvojila je ekipa Gimnazije Pula, a treće ekipa Srednje škole Buzet. U kategoriji PODMLADAK pobjedila je ekipa OŠ Dr. Andrija Mohorovičić Matulji, drugo mjesto ekipa OŠ Veli Vrh iz Pule, dok je treće mjesto zauzela ekipa OŠ „Ivo Lola Ribar“ iz Labina. Ekipa naše škole osvojila je 9. mjesto.

Sudionicima natjecanja obratila se ravnateljica OŠ Marije i Line, Sanja Zakinja, pročelnik za društvene djelatnosti Grada Umaga, Slaviša Šmalc, pročelnica Istarske Županije za zdravstvo i socijalnu skrb, Gordana Antić, i predsjednik Društva Crvenog križa Istarske županije, Igor Laković. Kulturni dio programa vodile su učenice 5. d razreda, Emma Lanča i Ariana Lakota, dok su pjesme Dragutina Tadijanovića i Grigora Viteza recitirale učenice Lara Ražov i Anastasia Begović koje je pripremila profesorica Andrea Jukić.

Zahvaljujemo svim djelatnicima i volonterima Crvenog Križa, a posebno učenicima i djelatnicima škole domaćina na velikoj pomoći u organizaciji i provedbi natjecanja.

[više]

Natjecanje

Autor: Jelena Paić, 10. 4. 2024. 09:24

12. Hippo Olimpijada

Na državno natjecanje plasiralo se naših dvanaest učenika: Tailer Gluška, Lea Popović, Edin Džaferi, Analea Hajduk, Hana Tarade, Antonio Tucaković, Aurora Djidoda, Josip Funtek, Emma Košturjak, Karlo Šimić, Mark Šimunić i Emilie Zoe Wierschin

[više]

Autor: Maja Lalić, 26. 3. 2024. 12:21

Ekipa naše škole osvojila prvo mjesto na

vjeronaučnoj olipmijadi u Labinu

Vjeronaučna olimpijada, natjecanje iz vjeronauka, za učenike osnovnih i srednjih škola s područja Porečke i Pulske biskupije, u organizaciji Katehetskog ureda Porečke i Pulske biskupije, održano je u Osnovnoj školi “Ivo Lola Ribar” u Labinu, u Petak, 22. ožujka 2024.  godine. Tema ovogodišnje vjeronaučne olimpijade bila je „Socijalni nauk Crkve“.

U kategoriji osnovnih škola najbolji, sa 73,75 bodova, bili su učenici Osnovne škole Marije i Line iz Umaga: Vjeko Škarda, Tia Marković, Nika Valečić i Meri Markov pod vodstvom mentora Davora Mirkovića.

[više]

Uspjesi na natjecanjima

Autor: Maja Lalić, 11. 3. 2024. 09:07

UPDATE: U posljednjim utrkama Mia Ladavac i ovaj put ostvarila zapažene rezultate: u disciplini Suger G-a 2.mjesto i 5.mjesto u veleslalomu

Naša učenica Mia Ladavac osvojila 3. mjesto u utrci Super G-a s natjecanja na nedavno održanim utrkama CROSKI CUPA u Austrijskom Kartichu

Čestitamo, Mia!

[više]

Autor: Jelena Paić, 8. 3. 2024. 13:21

Uspjesi na županijskim natjecanjima u znanju

Naši učenici sa županijskog Natjecanja u talijanskom jeziku s mentoricama Ivom Tonello i Renatom Kmet

[više]

Natjecanje

Autor: Maja Lalić, 9. 2. 2024. 09:23

Državno prvenstvo školskih sportskih društava u gimnastici za osnovne škole, Sokol Centar, Osijek, 5. i 6. veljače 2024.

U Osijeku je 6.2.2024. godine održano Državno prvenstvo školskih sportskih društava u gimnastičkom višeboju ekipno za osnovne škole u kategoriji djevojčica i dječaka. Organizator je bio Hrvatski školski sportski saveza, suorganizator Školski športski savez Osječko-baranjske županije a pokrovitelj Ministarstvo turizma i sport.

U kategoriji djevojčica je nastupilo 20 ekipa koje su se na završnicu kvalificirale kao pobjednice županijskih natjecanja. Za našu gimnastičku vrstu djevojčica su nastupile Antea Hanzl, Matea Brozić, Laura Hanzl, Giulia Baioch Zakinja i Lucija Stojaković. Mentorica i voditelj je prof. Dražen Lekšan.

U kategoriji dječaka je nastupilo 13 ekipa koje su se na završnicu kvalificirale kao pobjednice županijskih natjecanja. Za našu gimnastičku vrstu dječaka su nastupili Bibalo Ryan, Codiglia Leon, Bulić Dominik, Mudri Mihael i Keteleš Ezra. Mentorica i voditeljica ekipe je profesorica Vedrana Gržinić.

Čestitke ekipama na odličnom rezultatu.

[više]

Autor: Jelena Paić, 13. 12. 2023. 12:19

Lina Franić osvojila drugu nagradu na Međunarodnom natjecanju iz klavira pod mentorstvom mag. Jovane Vučević

Sabina Kruševljanin, 5. e finalist je naše Škole

Nacionalnog kviza za poticanje čitanja 2023.

Autor: Jelena Paić, 17. 10. 2023. 13:56

Osmaši Mihael Crnković i Bruno Pratljačić pod mentorstvom prof. Lidije Lešić osvojili 3. mjesto na istarskom zavičajnom kvizu „Krasna zemljo - meraviglioso paese" u Pazinu

Autor: Jelena Paić, 2. 6. 2023. 12:05

Ekipa naše škole osvojila 10. mjesto na jubilarnoj 50. Vjeronaučnoj olimpijadi, državnom natjecanju iz vjeronauka pod mentorstvom učitelja Davora Mirkovića

[više]

Uspjeh na likovnom natječaju

Autor: Jelena Paić, 23. 5. 2023. 09:11

Luka Lasan, Erik Koljesnikov, Nikolina Kozakiv i Siria Berber pod mentorsvom svojih učiteljica Barbare Lakošeljac Dokoze, Nevenke Franjković i Sabrine Fatorić Bertović pobjednici su Likovnog natječaja Stope svetog Pelegrina"

[više]

Uspjeh na natječaju Katedre Čakavskog sabora Vijest ima dokument u privitku

Autor: Jelena Paić, 16. 5. 2023. 09:24

Pod mentorstvom učiteljice Aurike Matković Neva Ključarić osvojila 1. mjesto, a Danijel Bušić pohvaljen u kategoriji recitatorskog izričaja na natječaju "Di ča slaje zvoni" u Žminju