Uspjesi naših učenika na natjecanjima

Ovdje možete pročitati o uspjesima naših učenika na raznim natjecanjima po školskim godinama.

Natjecanja

Ekipa naše škole osvojila 10. mjesto u znanju na Državnom natjecanju „Čitanjem do zvijezda“

Autor: Jelena Paić, 2. 6. 2017.

Laura Jeger, Tihana Glavica i Veronika Šverko pod vodstvom knjižničarke

Nakon 2. osvojenog mjesta na županijskom natjecanju u znanju i kreativnosti „Čitanjm do zvijezda“, koje je održano u TOŠ „Galileo Galilei“ u veljači, ekipa naše škole osvojila je 10. mjesto na državnom natjecanju u Čakovcu. Navedeno natjecanje održano je 5. svibnja 2017., a sastav naše ekipe bio je sljedeći: Laura Jeger (6.a), Tihana Glavica (7.c) i Veronika Šverko (7.c)  pod vodstvom knjižničarke Jelene Paić.

Iz Umaga smo krenuli u pet sati ujutro s učenicom iz talijanske škole i njenom mentoricom, a u Čakovec smo stigli oko 10 sati. Ovo natjecanje od prošle godine izašlo je iz granica Hrvatske jer se drugu godinu za redom natječu učenici osnovne škole iz Subotice. Na samom početku odgledali smo kulturno-umjetnički program, a nakon toga preselili smo se u osnovnu školu, gdje smo jedan sat pisali pismeni ispit. Pismeni ispit bio je iz sljedećih knjiga: „Gumi-gumi ili djevojčica koja je preskočila nebesa“ Zorana Pongrašića, „Zaboravljeni sin“ Mire Gavrana i „Bijeli klaun“ Damira Miloša. Na državnoj razini natjecanja od nas se očekivalo: poznavanje biografskih podataka Damira Miloša, stilske figure, kronološki poredati događaje, karakterizacija likova, prepoznavanje problematike djela te kritičko razmišljanje o djelima.

Nakon pismenog dijela natjecanja za učenike i mentore je bio pripremljen turistički obilazak grada Čakovca, a vodiči su bili učenici iz srednje trgovačke i ekonomske škole grada Čakovca. Nakon obilaska za sve je sudionike bio organiziran ručak.

Od dvadeset i sedam škola naša ekipa osvojila je deseto mjesto. Budući da neke škole dijele mjesta, jer su imale jednak broj bodova, na konačnoj listi bila su dvadeset i dva mjesta.

Veronika Šverko, 7.c

Voditeljica Novinarske grupe: Jelena Paić, prof. i dipl. knjižničar

« Kolovoz 2020 »

Popis udžbenika 2019./2020.